Lenovo ThinkBook 16 Gen 9 AHP, 21UT000QSC, 16'' WUXGA, AMD Ryzen 7 250, 32GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon 780M Graphics, Free DOS, prijenosno računaloID EK000820546
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
- 52.990 ден
- Цена
- 47.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 24.04.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Lenovo ThinkBook 16 Gen 9 AHP
Овој преносен компјутер комбинира моќен AMD процесор и модерен IPS екран.
16-инчен WUXGA IPS екран кој нуди јасен приказ
Позадински осветлена тастатура која ја олеснува работата
Сиво куќиште со елегантен деловен дизајн
Технички Спецификации
Процесор
AMD Ryzen 7 250, 8 јадра / 16 нишки, 3.3 GHz, макс. 5.1 GHz
Графика
AMD Radeon 780M
Меморија
32 GB DDR5
SSD
512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
16" WUXGA (1920x1200), IPS, Anti-glare, 400 нити
Порти
2x USB-A, 2x USB-C, 1x HDMI, 1x SD читач на картички
Зошто да го купите Lenovo ThinkBook 16 Gen 9 AHP?
Одличен избор за корисници кои сакаат моќност и флексибилност.
За останатите производи посетете ја нашата страница за производи.
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Сива |
| Бренд | Lenovo |
| Copilot PC | Ne |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 7 |
| Модел на процесор | 250 |
| Брзина на процесор | 5.1 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Radeon 780M |
| Модел на графичка карта | Radeon 780M |
| Оперативен систем | Free Dos |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 2 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.7 kg |