Lenovo ThinkPad E16 Gen 3, 21ST004LSC, 16" WUXGA IPS, AMD Ryzen 5 220, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon 740M Graphics, Windows 11 Pro, лаптопID EK000859821
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 85.999 ден
- Цена
- 73.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (AMD) (21ST004LSC)
Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (21ST004LSC) е деловен 16-инчен лаптоп со процесор AMD Ryzen 5 220 (6 јадра / 12 нишки, до 4.9 GHz) и интегрирана AMD Radeon 740M графика. Опремен е со 16GB DDR5-5600 меморија и 512GB PCIe 4.0 NVMe SSD (Opal 2.0) за сигурна и брз работа. 16" WUXGA IPS екран со 300 нити и против отсјај премаз нуди удобно работно искуство. Вклучува Windows 11 Pro (HR / SLO / ENG), FHD 1080p + IR камера со Privacy Shutter, Discrete TPM 2.0 и читач отпечаток од прст integriran во tipku за uključivanje.
16" WUXGA IPS против отсјај екран со 300 нити
Тастатура со позадинско осветлување (QWERZ HR Layout) со со интегриран отпечаток од прст
Црн алуминиумски ThinkPad дизајн, маса од 1.71 kg
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen 5 220, 6 јадра / 12 нишки, 3.2 / 4.9 GHz
Графика
Integrated AMD Radeon 740M Graphics
Меморија
16GB DDR5 5600MHz (1x 16GB SO-DIMM)
SSD
512GB PCIe 4.0x4 NVMe M.2 2242 SSD Opal 2.0
Екран
16" WUXGA (1920 x 1200, 60Hz), IPS, 300 nits, 45% NTSC, Против отсјај
Порти
1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2, Always On), 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1, USB PD 45-65W, DisplayPort 1.4), 1x USB-C (USB4 40Gbps, USB PD 45-65W, DisplayPort 1.4а), 1x HDMI 2.1 (up тоа 4K/60Hz), 1x слушалки / микрофон combo (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45), Bluetooth 5.3
Зошто да го купите Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (AMD) (21ST004LSC)?
Одличен избор за деловни корисници кој имаат потреба од голем 16" екран, сигурни Ryzen перформанси и напредни безбедносни карактеристики со 3 години онлајн поддржка.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Lenovo |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen 5 |
| Модел на процесор | 220 |
| Брзина на процесор | 4.9 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 6 |
| RAM Меморија | 16 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon 740M Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Pro |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 1 kom |
| USB 3.2 | 1 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.71 kg |