Lenovo ThinkPad T16 Gen 4, 21QN001DSC, 16 WUXGA IPS 400nits, AMD Ryzen AI 7 PRO 350, 32GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon 860M Graphics, Windows 11 Pro, лаптопID EK000859774
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 169.900 ден
- Цена
- 135.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 11.06.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Lenovo ThinkPad T16 Gen 4
Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 врвен е деловен лаптоп дизајниран за професионалци кој имаат потреба од високи перформанси, сигурноst и напредни безбедносни можности. Овој 16-инчен ThinkPad е опремен моќен AMD Ryzen AI процесор, брз DDR5 меморија и брз PCIe SSD, што го го прави идеален избор за барани деловни задачи, мултитаскинг и работа со голем количини поподатоци.
16-инчен WUXGA IPS екран со висок осветленост
Тастатура со позадинско осветлување професионална класа
Црно куќиште со извонредна изработка
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen AI 7 PRO 350, 8 јадра / 16 нишки, 2.0 GHz, max. 5.0 GHz
Графика
AMD Radeon 860M
Меморија
32 GB DDR5-5600 (2x16GB SO-DIMM)
SSD
1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
16" WUXGA (1920x1200), IPS, Против отсјај, 400 nits
Порти
2x USB-A, 2x USB-C, 1x HDMI, 1x RJ-45
Зошто да го купите Lenovo ThinkPad T16 Gen 4?
Извонреден избор за префинети професионалци.
За останатите производи посетете ја нашата страница со производи.
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Црна |
| Бренд | Lenovo |
| Copilot PC | Da |
| Намена на лаптопот | За работа |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 16 " |
| Резолуција на екран | 1920 x 1200 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen AI 7 PRO |
| Модел на процесор | 350 |
| Брзина на процесор | 5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 8 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | DDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Radeon 860M |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon 660M Graphics |
| Оперативен систем | Windows 11 Pro |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 1 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.76 kg |