Lenovo Yoga Pro 7 14ASP10, 83LX0005SC, 14.5'' 3K, AMD Ryzen AI 9 365, 32GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Pro, лаптопID EK000820556
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
- 119.990 ден
- Цена
- 99.990 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 24.04.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Lenovo Yoga Pro 7 14ASP10
Овој лаптоп комбинира моќен процесор и врвен OLED екран.
14,5-инчен 3K OLED екран со прецизни бои
Тастатура со позадинско осветлување за удобна работа
Тиркизно куќиште со модерен и елегантен изглед
Технички спецификации
Процесор
AMD Ryzen AI 9 365, 10 јадра / 20 нишки, 2.0 GHz, до 5.0 GHz
Графика
AMD Radeon 880M
Меморија
32 GB LPDDR5x
SSD
1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
Екран
14,5" 3K (2944x1840), OLED, 500 nits
Портови
2x USB-A, 2x USB-C, 1x HDMI
Зошто да го купите Lenovo Yoga Pro 7 14ASP10?
Одличен избор за креативна и професионална работа.
За останати производи посетете ја нашата страница со производи.
| Гаранција | 2 год. |
| Боја | Тиркизна |
| Бренд | Lenovo |
| Copilot PC | Ne |
| Намена на лаптопот | Internet&Office |
| екран на допир | Не |
| Големина на екран | 14.5 " |
| Резолуција на екран | 2944x1840 |
| Бренд на процесор | AMD |
| Серија на процесор | Ryzen AI 9 |
| Модел на процесор | 365 |
| Брзина на процесор | 5 GHz |
| Број на јадра во процесорот | 10 |
| RAM Меморија | 32 GB |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| Капацитет SSD 1 | 1024 GB |
| посебна графичка картица | Не |
| Тип на графичка картица | AMD |
| Модел на графичка карта | Radeon 880M |
| Модел на графичка карта | AMD Radeon 880M |
| Оперативен систем | Windows 11 Pro |
| Осветлена тастатура | Да |
| Оптичка единица | Не |
| Број HDMI | 1 |
| LAN (RJ45) | 0 |
| USB 2.0 | 0 kom |
| USB 3.0 | 0 kom |
| USB 3.1 gen1 | 0 kom |
| USB 3.2 | 2 kom |
| USB тип C | 2 kom |
| Bluetooth | Да |
| Маса | 1.54 kg |