text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch Ultra Cellular mqfm3se/a 49mm, Titanium Case, Orange Alpine Loop - LargeID EK000484812

Apple Watch Ultra Cellular mqfm3se/a 49mm, Titanium Case, Orange Alpine Loop - LargeID: EK000484812

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
66.790 ден

Apple Watch Ultra Cellular 49mm, Titanium Case smart watch Бренд: Apple Тип: Паметен саат PPI (Pixels per inch): 326  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Apple Watch Ultra паметен часовникЗа оние на кои границите им се предизвик.

Цврст како што изгледа.

Со цел да создадеме супериорен спортски часовник со најдобри перформанси досега, го обработивме секој елемент до крајни детали. Титаниумот постигнува совршен баланс на тежина, сила и отпорност на корозија. Новото куќиште се издигнува околу рамното сафирно кристално стакло и го штити од удари на работ. Дигиталната круна сега е поголема и страничното копче е подигнато од куќиштето, што го олеснува користењето на двете со ракавици.

Лице на саатот Патоказ во ноќен режим.

Само на Apple Watch Ultra, лицето на Roadmap прикажува часовник што може да се префрли на активен компас и има простор за осум компликации. При слаба осветленост, со вртење на дигиталната круна можете да го активирате Ноќниот режим, така што лицето на часовникот ќе стане светло црвено.

Спремен за акција.

Новото копче Action ви овозможува брзо физички да контролирате различни функции. Можете да го прилагодите, така што, на пример, може да се користи за контрола на тренингот, означување на точките на компасот или започнување со нуркање. Неговите можности се неограничени, исто како и вашите.

Планинари, трчи, пешачи. Со ремен за секоја прилика.

Создавањето на врвен часовник за спортисти од сите видови бара единствен пристап. Затоа специјализираните ремени за авантури на отворено, тренинзи за издржливост и спортови на вода се дизајнирани внимателно како часовник.

Без разлика дали трчате првпат по долго време, 10 километри или ултрамаратон, не секој може да се справи со предизвиците што ја ставаат на тест вашата физичка подготвеност. Apple Watch Ultra е партнер за обука кој ќе ви помогне да ги надминете вашите граници.

Броеви кои мотивираат.

Спортскиот напредок бара точни податоци и информации. Ажурираната апликација Тренинг со нови метрики и прегледи ќе ви ги даде сите информации што ви се потребни за да постигнете повеќе. На поголемиот екран, до шест мерни податоци се видливи одеднаш.

Редизајниран компас.

Точниот компас е суштински важен за опстанок во дивината како и добар пар гајзери. Редизајнираната апликација Compass носи нови погледи и функции за прецизна ориентација директно од рачниот зглоб.

Акциско копче. Означи ја својата локација. Пронајди го патот.

Со едно притискање на копчето за акција, можете брзо да поставите точка на тековната локација или веднаш да започнете враќање. На тој начин, ќе можете полесно да се фокусирате на патот што сè уште ве очекува или на рутата што сте ја поминале.

Сирена од 86 децибели. Звук за спас.

Ако се изгубите или повредите и сакате да привлечете внимание, држете го копчето Action и вклучете ја сирената што ќе се слуша на оддалеченост до 180 m.

Сензор за температура.

Иновативниот нов температурен сензор обезбедува невиден увид во здравјето на жените и напредните способности за следење циклуси. Ги снима и промените на телесната температура во текот на ноќта, а сето тоа е видливо во апликацијата Health.

Следење на спиењето.

Следете како спиете. Проверете колку време поминувате во секоја од трите фази на спиење: РЕМ, основен и длабок сон. А можете да дознаете и кога нешто ве разбудило.

ЕКГ.

Апликацијата ЕКГ може да го сними вашиот пулс и срцевиот ритам со помош на електричен сензор за срце и да ги провери податоците за знаци на атријална фибрилација, што е форма на неправилен срцев ритам.

известувања за здравјето на срцето.

Добивајте известувања за невообичаено брз или бавен пулс и неправилен срцев ритам.

Заситеност со кислород. 

Читањата на заситеноста со кислород во крвта се важен показател за вашето целокупно здравје.

Боја Портокалова
Тип на производ Паметни часовници
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
Тип на екран LTPO OLED
Резолуција на екранот 410 x 502
траење на батеријата(основно користење) do 1 dan
метаријал n/a
водоотпорен Да
материјал (каиш) Не
Маса 61.3 g
Длабочина 14.4 mm
Ширина 44 mm
Висина 49 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!