text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch Ultra 2 GPS + Cellular, 49mm Titanium Case with Orange Ocean BandID EK000560882

Apple Watch Ultra 2 GPS + Cellular, 49mm Titanium Case with Orange Ocean BandID: EK000560882

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
56.690 ден

Најголемиот и најсветлиот екран на Apple Watch досега. Напојуван од целосно новиот S9 SiP, Always-On Retina екранот има 3.000 nits на својот врв, што го прави уште почитлив при силна сончева све...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.07.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Најголемиот и најсветлиот екран на Apple Watch досега. Напојуван од целосно новиот S9 SiP, Always-On Retina екранот има 3.000 nits на својот врв, што го прави уште почитлив при силна сончева светлина. Затемнува до 1 гнида во ситуации со слаба осветленост. Ноќниот режим сега автоматски се активира во темница. Големиот екран ви дава простор за прилагодување на екранот за да одговара на речиси секоја активност. Новиот часовник прикажува динамични информации како надморска височина и длабочина.

Подготвени за акција. Приспособливото копче за акција ви дава брза физичка контрола над различни функции. Може да прави работи како што се започнување на вежбање, означување на патна точка на компас или започнување нуркање. Исто како тебе, тој е полн со потенцијал.

Сè на свое место. Суштинска и разновидна алатка која се вклопува на вашиот зглоб, Apple Watch Ultra 2 пакува неверојатни способности во изненадувачки компактен простор.

Траење на батеријата со денови. Кога сте на вториот ден од патување со ранец, последната етапа од триатлон или нуркање од корален гребен, последното нешто на што сакате да размислите е мртвата батерија. Со Apple Watch Ultra 2, можете да се справите со речиси се и да имате енергија да заштедите.

Магија. На дофат. Брзо и лесно комуницирајте со вашиот Apple Watch Ultra 2 без допирање на екранот. Допрете двапати со показалецот и палецот за да одговорите на повиците, да паузирате и да продолжите со одбројувањето и многу повеќе. Дополнително ги олеснува секојдневните активности, особено во тешки ситуации каде што не можете да ги користите рацете.

Без разлика дали тоа е вашето прво трчање по некое време, 10K или триатлон, потребен е одреден менталитет за да се бараат предизвици што ве тестираат физички. Apple Watch Ultra 2 е врвен партнер за вежбање и е преполн со нови функции кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.

Повеќе прегледи. Мотивирање. Apple Watch Ultra 2 сега се поврзува преку Bluetooth со додатоци за возење велосипед, како што се мерачите на енергија. За подобар преглед на вашите перформанси додека возите, започнете вежбање со велосипед од вашиот часовник и тој автоматски ќе се прикаже како Активност во живо на вашиот iPhone, што може да се прикачи на рачките со помош на додатоци.

ГПС перформансите се клучни за спортистите кои сакаат најпрецизно мерење. Apple Watch Ultra 2 има прецизен двофреквентен GPS систем, што го прави најпрецизен GPS во спортски часовник во густи урбани средини.

Дизајниран да работи во широк опсег на средини, надморски височини и температури, Apple Watch Ultra 2 е суштинска алатка за истражување што може да ве однесе насекаде. И помогне да се вратиш дома.

Точниот компас е исто толку важен за навигација низ дивината како и пар цврсти чизми. Додатоците за компас обезбедуваат погледи и функционалност што ја носат ориентацијата на зглобот до нови височини.

Изграден за внатрешни работи. Напредните детали за картата го прават Apple Watch Ultra 2 витален придружник во дивината. Новите топографски карти покажуваат физички карактеристики во повеќе од 9.000 американски национални и регионални паркови, вклучувајќи планини, долини и водни тела, со детали како патеки, контурни линии, надморска височина и точки на интерес. И прегледајте детални информации за курсот, како што се должината, фотографиите и повеќе.

Иновација која оди длабоко. Апликацијата Depth е идеална за следење на рекреативни подводни активности. Се активира автоматски кога нуркате и ги прикажува времето, моменталната длабочина, температурата на водата, времетраењето под вода и максималната длабочина што сте ја достигнале. Исто така, прикажува резиме за нуркање на вашиот часовник и зачувува дневник од секоја сесија во апликацијата Fitness на вашиот iPhone. Тоа ви дава целосна историја на вашите нуркања, вклучувајќи табела за нуркање и карта што прикажува GPS влез

Останато Куќиште од титаниум
Боја Портокалова
Тип на производ Паметни часовници
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
Тип на екран LTPO OLED
Резолуција на екранот 410 x 502
траење на батеријата(основно користење) до 2 денови
Траење на батерија Do 36 h
метаријал Силикон
водоотпорен Да
материјал (каиш) Да
Маса 61.3 g
Длабочина 14.4 mm
Ширина 44 mm
Висина 49 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!