text.skipToContent text.skipToNavigation

ROTO пластично буре Класик 280LID EK000217870

ROTO пластично буре Класик 280LID: EK000217870

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

8.563 ден

Цена
6.990 ден

ROTO пластично буре Класик 280L За чување на вино и ракија Капацитет: 280L Димензии: 720x650x910 mm Парафирани ѕидови Произведени во ЕУ  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ROTO пластичните парифирани буриња се наменети за чување на вино и ракија. Внатрешната страна од бурето е трајно обложена со парафин, што овозможува еднакви услови и квалитет за созревање и чување на виното како во дрво. На парафираните ѕидови од бурето не се собира вински камен. Лесно преносливи и практични,отпорни на атмосверски влијанија и на УВ зраци, трајни и произведени во Еувропа со ЕУ стандарди на пластиката. Бурињата имаат и дно во форма на постоље на кое одлично може да се намести и да стои бурето. Димензии:720x650x910
Тип на производ Буриња и садови
Бренд Roto
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!