text.skipToContent text.skipToNavigation

OralB Pro Kids 3+ Mickey Travel Pack електрична четка за забиID EK000566780

OralB Pro Kids 3+ Mickey Travel Pack електрична четка за забиID: EK000566780

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

Цена
2.199 ден

Доставуваме веќе од 15.12.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 •  

  Електричната четка за заби Oral-B Pro Kids, препорачана од стоматолозите за возраст од 3+, им овозможува на децата нежно, ефикасно да ги чистат забите. Со 2 начини на работа, вклучувајќи уникатен режим прилагоден на детските чувствителни непца, оваа четка нежно ги чисти детските заби. Отстранува повеќе наслаги од обична четка за заби. Доаѓа со четири тематски налепници за украсување на рачката.

  • Основна четка за заби за подобро и понежно чистење за деца од 3+ години
  • Тркалезната глава на четката е идеална големина за мали усти
  • Нежно за непцата, со исклучително меки влакна
  • 2 режими на работа: Дневно чистење и единствениот чувствителен режим Plus (екстра нежно) за неверојатно нежно искуство
  • Украсете ја рачката на вашата четка за заби со четири налепници со заменливи теми
  • Работи со бесплатната апликација Disney Magic Timer од Oral-B
  • Четка за заби што се полни со практична долготрајна батерија
  • Содржина: 1 Pro Kids рачка, 1 полнач, 1 глава за четка за заби, патна торба

   

   

  Slika

  Длабинско чистење

  Главата за четка за заби Oral-B Pro Kids чисти подлабоко во борбата против шуплините во споредба со обичната рачна четка за заби.

  Начини на чистење

  Oral-B Pro Kids доаѓа со два режими на четкање: дневно чисто и чувствителен + режим за неверојатно нежно, но ефективно четкање.

  Апликација Disney Magic Timer

  90% од децата четкаат подолго со бесплатната апликација Disney Magic Timer на Oral-B.* Четкањето станува супер забавно бидејќи заработуваат виртуелни налепници од нивните омилени ликови на Дизни по четкањето за две минути препорачани од стоматологот. Достапно е бесплатно во Apple Store и Google Play.

  Екстра мека глава на четка со големина на дете

  Малата глава за четка со големина на дете ги вклучува најмеките влакна што Oral-B ги направил за млечните заби. Тие делуваат како ситни влошки кои ја спречуваат грубоста, а сепак обезбедуваат одлично чистење. Тркалезната глава на четката нежно го опкружува секој заб додека се чисти. Држете ја четката на место неколку секунди на секој крај од забот и оставете ја да ја заврши целата работа.

   

  Вграден тајмер од две минути

  Електричната четка за заби Oral-B Pro Kids 3+ доаѓа со вграден тајмер за да му го даде на вашето дете две минути четкање препорачани од стоматологот, помагајќи да изгради добри навики за четкање доживотно. Паузира на секои 30 секунди за да покаже кога да се сменат областите.

  Батерија која се полни

  Со батеријата на полнење Oral-B Pro Kids 3+, забавното четкање е само на момент подалеку со притискање на копчето за вклучување. Четката доаѓа со база за полнење што лесно се монтира на кој било мијалник или шалтер во бањата.

  Редовно менување на главата на четката

  Стоматолозите препорачуваат замена на главите на четките на секои три месеци за да се одржи ефективно чистење. Кога влакната се раширени или избледени, време е за промена.

  #1 Најпрепорачлива марка од стоматолози ширум светот

  Oral-B е бренд број 1 препорачан од стоматолозите ширум светот. Сите наши дизајни на четки за заби се инспирирани од стоматолозите за да му дадат на вашето дете нежно и ефективно чистење на секоја возраст од нивниот развој.

   

тип на производ Електрични четки
Бренд Oral B
Гаранција 2 год.
Технологија Сонично ротациска
За кого Odrasle
Начин на работење 2
Време на работа 8 Dana
Индикатор за ниво на батерија Не
Подсетник за замена на глава Не
Мерач на време Да
Сензор на притисок Не
Duopack Не
Етуи за патување Да
Прицврстување на ѕид Не
3D следење на забите Не
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!