text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Swift 3 SF314-43-R2F9 (14" FHD IPS, AMD Ryzen 3 5300U, 8GB RAM, 256GB SSD, лаптопID EK000412704

Acer Swift 3 SF314-43-R2F9 (14" FHD IPS, AMD Ryzen 3 5300U, 8GB RAM, 256GB SSD, лаптопID: EK000412704

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец/торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.1 или додека има залиха.

38.999 ден
Цена
31.990 ден
Acer Swift 3 SF314-43-R2F9 Silver лаптоп 14" fullHD IPS екран AMD Ryzen 3 5300U процесор 8GB RAM меморија SSD 256GB PCIe NVMe диск  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.01.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бидете достапни секаде со ACER SWIFT лаптопите
Осигурајте си непречено и долготрајно користење благодарение на 3-ќелијската батерија и до 12 часа. Одличниот AMD Ryzen 3 5300U процесор како и 8GB RAM меморија ќе ви овозмоожи брзина и непречено работење а тенкото и лено куќиште ви го праби лаптопот мобилен и лесно можете да го сместите во вашиот ранец или ташна. 


Кратки технички спецификации:

Acer Swift 3 SF314-43-R2F9 (14" FHD IPS, AMD Ryzen 3 5300U, 8GB RAM, 256GB SSD, лаптоп NX.AB1EX.003, процесор AMD Ryzen 3 5300U, 2,60 GHz, Core 4, RAM меморија од 8GB, екран 14" FHD IPS (1920x1080), SSD диск 256GB PCIe NVMe, интегрирана графичка карта AMD Radeon Graphics, оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 3.2, USB 3.1 Type-C, Fingerprint, Card Reader, тежина 1,20 kg, Боја Pure Silver, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  14" fullHD IPS екран
  AMD Ryzen 3 5300U процесор со работен такт од 2,60Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува до 12 часа непрекинато работењеТип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Acer
големина на екран 14 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор AMD Ryzen 3 5300U, 2,60 GHz, Core 4
Брзина на процесор 2.6 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
Модел на графичка карта AMD