text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo ThinkBook 15 G4 ABA, 21DL003TSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Free DOS, лаптопID EK000568694

Lenovo ThinkBook 15 G4 ABA, 21DL003TSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Free DOS, лаптопID: EK000568694

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

54.990 ден

Цена
44.999 ден

Кратки технички спецификации: Lenovo ThinkBook 15 G4 ABA, 21DL003TSC, процесор AMD Ryzen 7 5825U 2,0 GHz, Core 8, RAM меморија од ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратки технички спецификации:

Lenovo ThinkBook 15 G4 ABA, 21DL003TSC, процесор AMD Ryzen 7 5825U 2,0 GHz, Core 8, RAM меморија од 16GB DDR4-3200, екран 15,6" FullHD IPS 300nits 1920x1080 Anti-Glare, 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен ситем Free DOS, графичка карта AMD Radeon Graphics, алуминиумско куќиштеMIL-STD 810H Military Standard, тастатура со позадинско осветлување, читач на отисок од прст (Touch Style), читач на меориска SD картичка, FullHD веб камера, стерео звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.1, RJ-45, 2x USB 3.2, 2x USB 3.2 Type-C, HDMI do 4K/60Hz, TPM 2.0, тежина 1,70 kg, боја сива, гаранција 3 години

 

  15,6" FullHD IPS 300nits Anti-Glare екран
  Осумјадрен AMD Ryzen 7 5825U процесор со работен такт од 2,00Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Free DOS
  Тастатура со позадинско осветлување WERTZ (HR Layout)
  45Wh Li-Ion батерија која овозможува работа до 6 часа

 

тип на производ Лаптопи
Гаранција 3 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот За работа
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор 5825U
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 2 kom
USB тип C 2 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Маса 1.7 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!