text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY Flare X електричен тротинетID EK000596242

MS ENERGY Flare X електричен тротинетID: EK000596242

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
71.999 ден

Ви го претставуваме нашиот електричен тротинет со високи перформанси со два мотори од 800W, кои обезбедуваат исклучителна моќност на вртежен момент. Истражете ја идни...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 17.07.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Ви го претставуваме нашиот електричен тротинет со високи перформанси со два мотори од 800W, кои обезбедуваат исклучителна моќност на вртежен момент.  Истражете ја иднината на возење електрични тротинети со нашите напредни функции: променливата регенеративна електронска сопирачка обезбедува ефикасно враќање на енергијата, прилагодлив вртежен момент за чувствително и приспособено возење и батерија опремена со паметен BMS, кои обезбедуваат паметно управување со eRomobil. Прилагодете го вашето патување со технологија која се прилагодува на вашите потреби за попаметно и поефикасно искуство во возењето на тротинет. Електричен тротинет MS Energy FLARE X со моќен мотор од 2 x 800 W, батерија од 52 V и 18 Ah, електронска променлива регенеративна сопирачка, странични LED светла, LCD екран, гуми отпорни на дупчење и механизам за преклопување.

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Материјал Алуминиум
Рамка Алуминиум
Големина на тркала 10"
Мотор (W) 1.600 W
Батерија (Ah) 18 Ah
Батерија (V) 52 V
Максимален агол на искачување 35
Максимален капацитет на оптоварување 120 kg
Време на полнење (ч) 9 ч.
Предно тркало Гума
Задно тркало Гума
Кочници Задна диск сопирачка
Суспензија Преден + заден
Тежина 31
Висина 1320
Ширина 640
Должина 1270
Боја Сива
Тип на производ Електрични тротинети
Бренд MS Energy
Гаранција 2 год.
Маса 31 kg
Моќност на моторот 1600 W
големина на тркала 10 "
максиламлна носивост 120 kg
склоплив Да
Време на полнење 9 h
материјал на изведба Алуминиум
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!