text.skipToContent text.skipToNavigation

Запознајте го светот на Apple:

Apple iPhone 14 и 14 Plus

Најимпресивен состав на двојна камера на iPhone до сега. Ненадминлива Super Retina XDR екран. Нова

сигурносна заштита, Crash Detection, ви помага кога вие не можете. Голем скок во фотографиите со

ниско осветлување. Сето ова во нови 5 бои. Големи и поголеми - iPhone 14 и iPhone 14 Plus.

Apple iPhone 14 Pro и Pro Max

Снимајте неверојатни детали со иновативната главна камера од 48 MP. Доживејте iPhone на потполно

нов начин со Dynamic Island и Always-On екран. Неверојатна иновација која ви го спасува животот. A16

Bionic, ултимативен чип без конкуренција. Сите модели Pro – iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max.

 

MacBook Air

Редизајниран MacBook Air со M2 чип од новата генерација и издржливо потполно алуминумско

куќиште кое е неверојатно тенко, брзо и енергетски ефикасно. Толку е брз и моќен што на него можеш

да работиш, да играш и да создаваш што и да посакаш - било кога и било каде.

Apple Watch Series 9 – овде е за твоето здравје

Содржи напредни здравствени сензори и апликации, така да можете да снимате ЕКГ, да мерете

отчукување на срце и кислород во крвта, да следете промена на температурата за напредно следење

на менструалниот циклус. Фитнес партнер кој го носиш на зглобот.

Apple Watch ULTRA

Најцврст и најспособен Apple Watch било кога, дизајниран за истражување, авантура и издржливост.

Содржи куќиште од титаниум, напредна метрика на активности, мултиспорт вежбање, и дури до 36

часа траење на батеријата, редизајнирана апликација Compass со патни точки и Backtrack потполно

нова апликација на Depth.