text.skipToContent text.skipToNavigation

Continental 195/65R15 PremiumContact 6 91HID EK000440251

Continental 195/65R15 PremiumContact 6 91HID: EK000440251

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

Со сет 4 гуми подаруваме гратис MS POWER брз полнач!
Потребно е заедно со сетот гуми да го додадете и полначот на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.06 или додека има залиха.

4.914 ден

Цена
4.490 ден

PremiumContact 6 Сезона:Летна Ширина: 195 Висина: 65 Дијаметар:15  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.06.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

PremiumContact 6 нуди одлична изведба на кочење,посебно на мокри коловози.Конструкторите на Континентал во Хановер дошле до одлично решение кое ке овозможи значителен напредок во сите параметри на гумата. Иновациите вклучуваат нова смеса на материјали како синтетички амфорен сицил за пократок пат на кочење на мокри коловзи во сите сегменти на возила.

Автомобилските гуми се произведени во тековната летна сезона, во фабриките на Continental во Германија, Португалија, Франција, Романија.

Continental PremiumContact 6 е опремен со асиметричен профил кој ви овозможува динамично, прецизно и удобно управување на возилото во различни,променливи услови на коловозите.

Повеќе инфомрации за автомобилските гуми може да добиете секој работен ден од 8 до 16 часот на контакт телефонот 02 3202 900

Бренд Continental
дијаметар 15
Висина 65
Ширина 195
Сезона Летна
тип на возило Лично возило
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!