text.skipToContent text.skipToNavigation

Continental 225/45R17 91H FR WinterContact TS870ID EK000566341

Continental 225/45R17 91H FR WinterContact TS870ID: EK000566341

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

10.079 ден

Цена
8.000 ден

Првенецот на тестови - WinterContact TS 870 е новиот модел во семејството на брендот Continental за зимски гуми со високи перформанси. Наследник на проверениот WinterContact TS 860, кој г...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Првенецот на тестови - WinterContact TS 870 е новиот модел во семејството на брендот Continental за зимски гуми со високи перформанси.

Наследник на проверениот WinterContact TS 860, кој ги следи и подобрува возните својства во зимски услови, влажни коловози, со намален отпор на тркалање и зголемена експлатација која резултира со поголем број на поминати километри.

Меѓутоа, WinterContact TS 870 е потполно нов производ, новоразвиен од темел во смисла на дизајнот на газечкиот слој и смесата на самата гума, како резултат на тоа има 3% пократок пат на кочење на мраз и 5% подобрено управуање во снег.
Новиот WinterContact TS 870 исто така нуди подобрен "grip" односно подобрено триење на снег, високи перформанси на влажни и суви коловози.

Со оглед на навиот дизајн на газната површина на гумата, развиен од инжињерите на Contienental напредокот е импресивен: 10% зголемена километража која е попратна со 2% помал отпор на тркалање.

Тестовите на најновиот модел се во прилог:

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm https://www.autoexpress.co.uk/winter-driving-special/356202/continental-wintercontact-ts-870 
Тип на производ Автомобилски гуми
Бренд Continental
дијаметар 17
Висина 45
Ширина 225
Сезона Зимска
Тип на возило Лично возило
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!