text.skipToContent text.skipToNavigation

Hankook 195/65R15 91H Ventus Prime 3 K125ID EK000440250

Hankook 195/65R15 91H Ventus Prime 3 K125ID: EK000440250

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

Со сет 4 гуми подаруваме гратис MS POWER брз полнач!
Потребно е заедно со сетот гуми да го додадете и полначот на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.06 или додека има залиха.

4.370 ден

Цена
3.650 ден

нов модел Ventus Prime 3 K125 Сезона:Летна Ширина:195 Висина:65 Дијаметар:15  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.06.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Hankook направи гума која е одличен баланс помеѓу перформансите и сигурноста во однос на нејзината цена.Hankook Ventus Prime 3 е гума која кочиониот пат го намали за 8% во однос на предходниот модел.Тоа е постигнато со 4 широки канали кои ги оптимизираат возачките карактеристики во однос на временските промени на коловозите. Нормално овој дизајн го смалува ризикот од аквапланинг! 

Uz Hankook Ventus Prime 3 K125 

Потрошувачка: C

Запирање: A

Бучност: 71 dB


-Врхунски перформанси при управување на возилото на суви и мокри коловози 

-Намален отпор на тркалање

-Стабилен и угоден при поголеми брзини 

.
Бренд Hankook
дијаметар 15
Висина 65
Ширина 195
Сезона Летна
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!