text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje GV661D60 Целосно вградна машина за садовиID EK000373945

Gorenje GV661D60 Целосно вградна машина за садовиID: EK000373945

Цена
28.990 ден
Gorenje GV661D60 Целосно вградна машина за садови Енергетска класа: A+++ Бучавост dB(A): 45 Поставување на производот: Целосно вградна Гаранција: 60 месеци Димензии (ВxШxД): 81,7 x 59,6 x 55,6 cm  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 02.06.2022

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Gorenje GV661D60 Целосно вградна машина за садови
  • Енергетска класа: A+++ 
  • Бучност: 45 dB
  • Поставување: Целосно вградна
  • Димензии (ШxВxД): 59,6×81,7×55,6 cm

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Копче

Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

Референтна програма: 1

16 стандардни сетови

Меморирање на сопствени програми

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Широка мрежа; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Фиксни држачи; Фиксна подлога за чаши; Стандарден држач за нож

Долна корпа: Широка мрежа; Преклопувачки/делив заден држач

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,85 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 45 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 30 kg

Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736477

EAN Код: 3838782463860

Тип на производ Машини за миење садови
Гаранција 5 год.
Бренд Gorenje
Енергетска класа A+++
Поставување на производот Вграден