text.skipToContent text.skipToNavigation

Favorit W-7122N Машина за перењеID EK000525647

Favorit W-7122N Машина за перењеID: EK000525647

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

22.999 ден

Цена
16.299 ден

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.10.2023

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА W – 7122N

 

Спецификации

ДИМЕНЗИИ: В/Ш/Д

84,5/59,5/54,0 CM

МАКСИМУМ ВРТЕЖИ ВО МИНУТА (RPM)

1200

КАПАЦИТЕТ

7 KG

ИНОКСЕН БАРАБАН

45 Л.

ПРОГРАМИ

15

ЕЛЕКТРОНСКИ ПРОГРАМАТОР

КОПЧЕ ЗА КОНТРОЛА НА ТЕМПЕРАТУРАТА

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

D

ЕКО СИСТЕМ ЗА ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА

√ 

ЗАШТИТА ПРОТИВ ПРОТЕКУВАЊЕ

ЗАШТИТА ПРОТИВ ПЕНА

СИСТЕМ ЗА АВТОМАТСКИ БАЛАНС

СИСТЕМ ЗА ДЕТЕКТИРАЊЕ ГРЕШКА

ДЕТСКО ЗАКЛУЧУВАЊЕ

ОТСТРАНУВАЊЕ ГОРЕН КАПАК

ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА

172 KWH/ANNUM

ПОТРОШУВАЧКА НА ВОДА (Л/ГОД.)

10337 L/ANNUM

НИВО НА БУЧАВА ПРИ ПЕРЕЊЕ

58 DB

НИВО НА БУЧАВА ПРИ ЦЕНТРИФУГИРАЊЕ

78 DB

БРЗА ПРОГРАМА

15 МИНУТИ НА 30 °C

КОПЧЕ ЗА РЕГУЛАЦИЈА НА ВРТЕЖИ

√ 

СЕНЗОР ЗА ПОЛОВИЧНО ПОЛНЕЊЕ

√ 

БЕЗБЕДНА ПРОГРАМА ЗА АЛЕРГИЈА

КОПЧЕ ЗА ПРЕДПЕРЕЊЕ

КОПЧЕ ЗА ОДЛОЖЕН СТАРТ

КОПЧЕ ЗА РЕГУЛАЦИЈА НА ТЕМПЕРАТУРА

тип на производ Машини за перење алишта
Бренд Favorit
Гаранција 5 год.
Енергетска класа D
Вид на мотор Стандардни
Полнење Предно
Капацитет на перење 7 kg
Длабочина на машината за перење Стандардна
Број на вртежи 1200 okr/min
Волумен на бубањ 45 l
Potrošnja električne energije na 100 ciklusa 172 kWh
Бучавост (dB) 58 dB
Потрошувачка на вода (на еден циклус) 10337 l
Број на програми 15
Брз проглрам Да
Одложен почеток на работа Не
Функција на дополнително додавање на алишта Не
Автоматско дозирање на детергент Не
Aquastop Не
Детска сигурносна заштита Да
Wifi поврзување Не
Висина 84.5 cm
Ширина 59.7 cm
Длабочина 54 cm
Нето тежина 64.2 kg
Бруто тежина 65.6 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!