text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
GORENJE WP703, машина за перењеIDEK000078530
19.390  ден
Цена
16.999  ден
Капацитет 7 kg, Број на вртежи 1000 rpm, Број на програми 16, Енергетска класа A+++, Гаранција 60 месеци

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.10.2020

GORENJE WP703, машина за перење. Карактеристики: Енергетска класа: A+++, WaveActive барабан, Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm, Капацитет за перење: 1-7 kg, Волумен на барабанот: 54 l, Персонализирани подесувања на сите 16 програми, Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash), Начин на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare, Програма за самочистење (SterilTub), Нежно затворање на вратата, Нормално тивко работење, Заклучување - заштита за деца (CDP), Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l, Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh, Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW, Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW, Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm, Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm, Нето тежина на апаратот: 66,5 kg, Бруто тежина на апаратот: 67,7 kg, Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W, Приклучна моќ: 2.000 W, Осигурувач: 10 A. Гаранција 60 месеци.

 
 
aaaaaa.jpg
 


WaveActive барабан

Нежно перење на сите видови алишта

Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.
 
rr.jpg
 
 
_products/features/icon - Едноставно управување
 

Едноставно управување

Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да го почнете перењето во три лесни чекори; вклучете ја машината за перење на алиштата, одберете ја програмата и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде испрана на одреден начин.
 
_products/features/icon - Заштита од алергии (AllergyCare)
 

Заштита од алергии (AllergyCare)

Програмата AntiAllergy користи повисока температура и дополнителни плакнења и со тоа ефикасно ги отстранува сите траги од детергентот на ткаенината. Алергените, кои можат да предизвикаат непријатно чувство, се отстрануваат од алиштата и со тоа ја штитат и најчувствителната кожа.
 

StableTech

Посебно дизајнираните страни на машината ги намалуваат нејзините вибрации во текот на работата, поради што таа е постабилна и значително потивка дури и додека работи на највисоките брзини на центрифугата.
 
 
 
wwwwwwwwww.jpg
 

SterilTub

Користењето на детергентот на пониски температури може да доведе со идеални услови за развој на бактерии кои на крајот од перењето можат да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub ќе ги отстрани сите бактерии во внатрешноста на машината за перење на алишта и ќе обезбеди вашите алишта секогаш убаво да мирисаат.
 

 

Погодно отворање на вратата


Голема врата, направена од едно парче пластика, без додатни навои, кои обезбедуваат стабилност и го спречуваат досадното чкрипење. Се отвора потполно, под 180 степени, па затоа полнењето и празнењето на барабанот не може да биде поедноставно.
Број на вртежи 1000 okr/min
Длабочина на машината за перење Стандардна
Капацитет на перење 7 kg
Полнење Предно
Енергетска класа A+++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за перење алишта