text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje NRR9185EAXLWD фрижидерID EK000560026

Gorenje NRR9185EAXLWD фрижидерID: EK000560026

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

51.990 ден

Цена
44.999 ден

Master Card 5% попуст!

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.06.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

CONVERTACTIVE

Големата забава може да почне
Со ConvertActive доволно е да притиснете копче и да го претворите замрзнувачот во ладилник или во голема ZeroZone-а, што ќе ви овозможи повеќе простор за чување закуски или пијалаци.
 
 CrispZone

Голема фиока за овошје и зеленчук

Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашата храна. Ниската температура го продолжува квалитетот на вашата храна.
 
 EcoMode

Заштеда на енергија

Во случај на подолго отсуство или годишен одмор, фрижидерот може да се постави да работи во режим на заштеда на енергија (EcoMode) бидејќи вратата на фрижидерот е постојано затворена.
 
 FastFreeze

Брзо замрзнување

Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24°C за да ги зачува сите хранливи материи во храната. По приближно 2 дена, функцијата автоматски се исклучува и температурата во замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.
 
 HolidayMode

Режим на работа со кој ќе заштедите енергија

Режимот на работа HolidayMode ја прилагодува температурата во замрзнувачот и во ладилникот за да ја намали потрошувачката на енергија и да ја сведе на минимум, кога фрижидерот не се користи подолго време. На пример, кога ќе уживате во вашиот годишен одмор.
 
 Inverter compressor

Сигурен, тивок и долготраен

Инвертер компресорот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи дека температурните флуктуации се намалуваат и дека условите за складирање на храната се многу подобри.
 
 Led осветлување

Добро поставено и ефикасно

ЛЕД осветлувањето во фрижидерите обезбедува одлично и многу ефикасно осветлување. Неговиот работен век е триесет пати подолг од оној на обичните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.
 
 Multiflow 360°

Идеална микроклима на секоја полица

Системот за вентилација MultiFlow 360° рамномерно го дистрибуира воздухот во ладилникот за да обезбеди оптимална циркулација на воздухот и најдобри услови за чување на вашата храна.
 
 NoFrost plus

Без здодевно одмрзнување

Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, спречува таложење на мраз и со тоа ја намалува потрошувачката на енергија. Како резултат, користењето на просторот за складирање храна е оптимизирано, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста веќе не е потребно. Пакетите или парчињата замрзната храна нема да се лепат едни на други, така што храната во замрзнувачот ќе биде уредна и чиста.
 
 TwistIce

Поедноставен ледомат и подобра организација на замрзнувачот

TwistIce е иновативен додаток за замрзнување кој го олеснува ставањето на коцките мраз директно во чаша. Се состои од ротирачки сад за мраз што можете да го свртите и да ослободите мраз за брзо и лесно да послужите разладени пијалаци. Со TwistIce, можете да го организирате вашиот замрзнувач, да имате подготвени свежи коцки мраз и да ги забавувате гостите без мака.
 
 Диспанзер за вода

Добро поставено и ефикасно

ЛЕД осветлувањето во фрижидерите обезбедува одлично и многу ефикасно осветлување. Неговиот работен век е триесет пати подолг од оној на обичните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.
 
 
 
Тип на производ Ладилник
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Сива
Енергетска класа E
Поставување на производот Самостоечки
Начин на ладење No Frost
Волумен на фрижидерот 353 l
Volumen prostora zamrzivača 191 l
Потрошувачка на ел. енергија 318 kWh/annum
Бучавост (dB) 38 dB
Промена на насоката на отварање на вратата Не
Аларм за отворена врата Да
Диспанзер за вода Да
Ледомат Да
Автоматско одмрзнување на фрижидерот Да
WiFI вграден Не
Висина 178.6 cm
Ширина 91.5 cm
Длабочина 67 cm
Нето тежина 85 kg
Бруто тежина 93 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!