text.skipToContent text.skipToNavigation
CARRIER iPlus 42QHC009DS [2.5KW} инвертер системIDEK000073943
Нашата најниска цена
31.990,00 ден
Carrier iPlus инверетер клима 42QHC009DS, екстремно тивок и штедлив при работа со A++ за ладење и греење. Користи најнова TWIN ROTTARY компресорска технологија, има опција за WI-FI со доплата, Cold...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 24.01.2019

Carrier iPlus инверетер клима 42QHC009DS, екстремно тивок и штедлив при работа со A++ за ладење и греење. Користи најнова TWIN ROTTARY компресорска технологија, има опција за WI-FI со доплата, Cold Catalist филтер и јонизатор до -15 степени. Карактеристики: Капацитет на ладење:2,7KW, Капацитет на греење:2,9KW, Номинален греен капацитет: 3,8 kW, опсег на греење од: 0,6 ÷ 3,8 kW, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz, Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -15ºC до +46ºC / -15ºC до +24ºC, Максимално растојание помеѓу единиците: 15m, Максимално висинско растојание: 8m, Ладилен медиум: R410А
Капацитет на ладење (kW) 2,7
Капацитет на греење (kW) 2,9
Енергетска класа на ладење A++
Бренд Carrier
Тип на производ Клима