text.skipToContent text.skipToNavigation

Daikin FTXC71C/RXC71C Sensira клима уредID EK000532108

Daikin FTXC71C/RXC71C Sensira клима уредID: EK000532108

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
111.300 ден

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.07.2024

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Prednosti

Daikin Residential Controller

Daikin Residential Контролер

Управувајте со вашата внатрешна клима од која било локација преку паметен телефон или таблет (модулот се купува одделно)

Ušteda energije tijekom načina rada u stanju mirovanja

Заштеда на енергија за време на режимот на мирување

Во режимот на мирување, потрошувачката на енергија е намалена за околу 80%.

Samo ventilator

Само вентилатор

Уредот може да се користи како вентилатор за струење на воздух без ладење или греење.

Powerful (Snažni) način rada

Powerful (Моќен) начин на работа

Може да се избере за брзо загревање или ладење; по исклучувањето на моќниот режим, уредот се враќа во стандардниот режим.

Automatska promjena hlađenje/grijanje

Автоматско менување на ладење/греење

Аавтоматски го избира режимот за греење или ладење за да ја постигне поставената температура.

Ugodan način rada pri spavanju

Пријатен режим на работа при спиење

Засилена функција на режимот за удобност која следи одреден ритам на флуктуација на температурата.

Okomiti automatski swing

Вертикален автоматски swing

Опција за избор на автоматско вертикално движење на вентилационите воздушни крила за ефикасна дистрибуција на воздухот и температурата низ просторијата.

Automatska brzina ventilatora

Автоматска брзина на вентилаторот

Автоматски ја избира потребната брзина на вентилаторот за да ја достигне или одржи поставената температура.

Koraci brzine ventilatora

Степени на брзина на вентилаторот(5 степени)

Овозможува избор на одреден број брзини на вентилаторот.

Program sušenja

Програм сушење

Овозможува намалување на нивото на влажност без температурни варијации во просторијата.

Deodorirajući filtar od titanijevog apatita

Дезодорирачки филтер од титаниум апатит

Ги разградува непријатните мириси од цигари и домашни миленици

Zračni filter

Воздушен филтерr

Ги отстранува честичките прашина во воздухот, со што се обезбедува снабдување со прочистен воздух.

24-satni vremenski program

24-часовна временска програма

Може да се постави да почне да работи во секое време во текот на 24 часа

Infracrveno daljinsko upravljanje

Инфрацрвен далечински управувач

Го вклучува, исклучува и го регулира клима уредот од далечина.

Automatsko ponovno pokretanje

Автоматско повторно уклучување

Единицата автоматски се рестартира на стандардната поставка по губење на напојување.

Samodijagnostika

Самодијагностика

Го поедноставува одржувањето со прикажување на системски грешки или неправилности во работата.

 

Енергетска ефикасност

Ефект на ладење
Минимални 1,8kW
Максимални 7,0kW

Ефект на греење
Минимални 1,48kW
Максимални 8,0kW

Ладење
Ознака за енергетска ефикасност A++
Ефект Pdesign 6,21kW
SEER 6,40
Годишна потрошувачка на енергија 340kWh/a

Греење(средна климатска зона)
Ознака за енергетска ефикасност A+
Ефект Pdesign 4,10kW
SCOP/A 4,23
Годишна потрошувачка на енергија 1354kWh/a

Внатрешна единица FTXF60C
Димензии на единицата ВxШxД 297x990x273mm
Ниво на звучен притисок:
Ладење Тивок режим ма работа/Низок/Висок 30/38/46dBA

Надворешан единица RXF25C
Димензии на единицата ВxШxД 615x845x300mm
Ниво на звучен притисок:
Ладење Висок 54dBA
Работна температура:
Ладење Околина Min.~Max. -10~46 °CDB
Греење Околина Min.~Max. -15~18 °CWB
Разладно средство Tip/GWP/Punjenje R-32/675,0/1,10/0,743 kg/TCO2Eq
Диманзии на приклучокот:
Должина на цевката OU - IU Max. 30m
Висинска разлика IU - OU Max. 20m
Струја - 50Hz Препорачан осигурувач (MFA) 16A

Бренд Daikin
Гаранција 3 год.
Вредност на греење 7.6 kW
Вредност на ладење 7.1 kW
Намена на климата за простор од 51 до 75 m2
Енергетски степен на греење А
Енергетски степен на ладење А+
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!