text.skipToContent text.skipToNavigation
Toshiba Mirai RAS-10BKV-E, инвертер систем [2.5KW]IDEK000073957
Нашата најниска цена
37.990,00 ден
Toshiba Mirai RAS-10BKV-E, инвертер систем [2.5KW]. Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: TOSHIBA RAS-10BKV-E / RAS-10BAV-E Mirai наменет за одр...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Toshiba Mirai RAS-10BKV-E, инвертер систем [2.5KW]. Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: TOSHIBA RAS-10BKV-E / RAS-10BAV-E Mirai наменет за одржување на термичките параметри при климатизација на простори, AUTORESTART опција, можност за самодијагностицирање при дефект, високо ефикасна hybrid digital инвертерска технологија со најнова rottary компресорска технологија произведена во Јапонија, предвиден за ѕидна монтажа. Карактеристики: Капацитет на ладење:2.5KW, Капацитет на греење:3.2KW, EER:2,98, SEER:5,60, COP:3,81, SCOP:4,00, Енергетска класа:А+, Димензии на внатрешна единица:293х798х230 mm, Димензии на надворешна единица:530х660х240 mm
Капацитет на ладење (kW) 2,5
Капацитет на греење (kW) 3,2
Енергетска класа на ладење A+
Бренд Toshiba
Тип на производ Клима