text.skipToContent text.skipToNavigation
Vivax LED TV-50UHD122T2S2SM, 4K UHD Android SMART телевизорIDEK000285346
22.490 ден
Цена
16.499 ден
Vivax LED TV-50UHD122T2S2SM, екран 50" - 127cm, Резолуција 3840x2160 4K UHD, Smart Android 7.1 RAM 1,5GB, Гаранција 2 Години.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Vivax LED TV-50UHD122T2S2SM, 4K UHD Android SMART телевизор. Нов 4K ULTRA HD ANDROID 7.1 SMART телевизор од VIVAX со 4K резолуција и со висок динамички распон на бои (HDR), имате чувство дека сликата која ја гледате , да биде најблиска на сликата која ја гледаме со нашето око. 4K технологијата овозможува 4 пати повеќе резолуција (4 пати повеќе пиксели) од full HD резолуцијата, што значи да се деталите многу повеќе остри и јасни. Исто така и филмови, фотографии и останати содржини во full HD резолуција на UHD телевизорите изгледаат многу подобро него со помалите резолуции. Телевизорот има оперативен систем Android 7.1, со 1,5 GB работна меморија (RAM) и има 8GB меморија за складирање на апликации, , има дигитален T2, сателитски S2 приемник, HOTEL MODE со опција на клонирање на подесувања и спакуван во модерен тенок дизајн. VIVAX е хрватски бренд а производството на овој телевизор е во Ругвица недалеку од Загреб и гарантира висок квалитет на изработка, кој обезбедува 100% контрола на квалитет кој се препознава по тоа што секој телевизор на производната лента се тестира дополнително 4 часа за сите технички перформанси како би крајниот корисник би бил безбеден и сигурен во квалитетот кој го нуди VIVAX телевизорите. Карактеристики: Големина на екран 50" / 127cm, компресија MPEG2, MPEG4, формат: 16:9, резолуција 3840x2160 4K UHD, Оперативен систем Android 7,1 Wi-Fi, Smart Store, YouTube, Web browser,Mirrorscreen, File Browser, PVR, TimeShift, Timer, USB, светлина 270cd/m2, видлив агол 178C, време на одзив 4ms, DVB-T2 H.265 / S2 / T / C / CI+, NTSC, PAL, SECAM, VGA x1, USB x2, Headphone x1, HDMI x3, димензии на телевизорот со постоље: 112,5 х 70,7 х 26,8cm, тежина 8,3кг, без постоље димензии: 112,5 х 65,2 х 88cm. Гаранција 24 месеци.
дијагонала 50"/127 cm
резолуција 3840 x 2160 (4K)
технологија LED
Тип на ТВ SMART
TV tuner DVB-T2/C/S2
VESA standard 200 x 200
вграден WiFI Да
Оперативен систем Android
Бренд Vivax
Тип на производ Телевизори