text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Vivax SMART 32'' LED TV-32LE95T2S2SM телевизорIDEK000210235
11.999  ден
Цена
9.999  ден
Vivax SMART 32'' LED TV-32LE95T2S2SM- PureSound телевизор . Новиот 32'' (80cm) смарт телевизор со Андроид 7.0 овозможува поврзување на интернет или социјални мрежи на голем екран.Предноста кај ово...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 30.09.2020

Vivax SMART 32'' LED TV-32LE95T2S2SM- PureSound телевизор . Новиот 32'' (80cm) смарт телевизор со Андроид 7.0 овозможува поврзување на интернет или социјални мрежи на голем екран.Предноста кај овој телевизор доаѓа од работната меморија RAM 1GB, 8GB интерна меморија за подржување и складирање на информации за апликациите. Додатно со телевизорот доаѓа далечински управувач со посебна "customized" типка за YouTube.PureSound ново воведената технологија на VIVAX ја зголемува вредноста на телевизорот со своите 2x10W (20W) RMS интегрирани звучници и HI-FI (4 звучника, 2x бас, 2x високотонски звучници). За разлика од другите брендови на пазарот, брендот VIVAX овој телевизор го има произведено во Загреб-Хрватска. Секоја единица од производот се задржува најмалку 4 часа на лентата за проверка на квалитетот во Фабриката во Загреб, како потршувачите би биле сигурни и задоволни од квалитетот и цената на истиот. Останати спецификации:резолуција 1366x768,Формат 4:3, 16:9,TV Tuner DVB-T2 H.265 / T / C / S2, маса на уредот 4.6кг, Апликации: Zeason Store, Web Browser, WirelessDisplay, YouTube, FastCast, SmartPlayer,Quad Core CPU, Smart Android 7.0 Memory: 1 / 8GB,Интегриран WiFi, Процесор Quad Core, HDMI 2 влезови, 2 влезови за USB

дијагонала 32"/82 cm
резолуција 1366 x 768 (HD+)
технологија LED
Тип на ТВ SMART
TV tuner DVB-T2/C/S2
VESA standard 100 x 100
вграден WiFI Да
постоље Не
Оперативен систем Android
тип на екран n/a
Бренд Vivax
Тип на производ Телевизори