text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптопIDEK000210174
47.343  ден
Цена
36.999  ден
ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптоп. Карактеристики: Core i7, 8565U, 1,80 GHz, Core 4, 8 GB, 14", 1920x1080, SSD 512 GB, Linux, Intel UHD, 802.11ac,Bluetooth, ne, 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 1,45 kg, USB Type-C 1, NX.H4CEX.028

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.02.2020

Тенок, елекганте метален

Кога одбирате тенок лаптоп, вашата мисла е "Одам каде сакам, со стил". Елегантно алуминиумско куќиште ладно на допир кое осигурува препознатилив изглед за оваа серија на лаптопи.

Дизајн на екран со тенка рамка ви овозможува зголемена и проширена површина за гледање со остра Full HD резолуција и премен со IPS технологија која овозможува гледање со живописни бои под агол на гледање до 178 степени. Со најновата технологија Acer Color Intelligence овозможува отпимизација на боите и светлината на екранот без презаситеност.

Кратка спецификација:

ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптоп. Карактеристики: Core i7, 8565U, 1,80 GHz, Core 4, 8 GB, 14" FHD 1920x1080, SSD 512 GB, Linux, Intel UHD, 802.11ac,Bluetooth, ne, 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 1,45 kg, USB Type-C 1, NX.H4CEX.028, гаранција 24 месеци.

големина на екран 14 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7-8565U Processor (8M Cache, up to 4.60 GHz)
Брзина на процесор 1 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics 620
модел на графички чипови Intel UHD Graphics 620
Оперативен систем Linux
Бренд Acer
Тип на производ Лаптопи