text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптопIDEK000210174
47.343,00 ден
Нашата најниска цена
36.999,00 ден
ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптоп. Карактеристики: Core i7, 8565U, 1,80 GHz, Core 4, 8 GB, 14", 1920x1080, SSD 512 GB, Linux, Intel UHD, 802.11ac,Bluetooth, ne, 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 1,45 kg, USB Type-C 1, NX.H4CEX.028

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.12.2019

Тенок, елегантен, метален

Кога одбирате тенок лаптоп, вашата мисла е "Одам каде сакам, со стил". Елегантно алуминиумско куќиште ладно на допир кое осигурува препознатилив изглед за оваа серија на лаптопи.

Дизајн на екран со тенка рамка ви овозможува зголемена и проширена површина за гледање со остра Full HD резолуција и премен со IPS технологија која овозможува гледање со живописни бои под агол на гледање до 178 степени. Со најновата технологија Acer Color Intelligence овозможува отпимизација на боите и светлината на екранот без презаситеност.

Кратка спецификација:

ACER Swift SF314-56-71Q7, NX.H4CEX.028 лаптоп. Карактеристики: Core i7, 8565U, 1,80 GHz, Core 4, 8 GB, 14" FHD 1920x1080, SSD 512 GB, Linux, Intel UHD, 802.11ac,Bluetooth, ne, 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 1,45 kg, USB Type-C 1, NX.H4CEX.028, гаранција 24 месеци.

Големина на екранот 14 "
Тип на процесори Intel
Процесор Intel Core i7
Работна меморија (RAM) 8 GB
Тип на хард диск SSD
Капацитет на диск 512 GB
Боја Сребрена
Маса дo 3 kg
Бренд Acer
Гаранција 2 године
Тип на производ Лаптоп