text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Aspire 3 A315-22-94Z2 NX.HE8EX.00Q (15,6"FHD/A9-9420e/12GB/256GB SSD) лаптопIDEK000290336

21.900 ден
Цена
17.990 ден
AMD A9-9420e, 12GB RAM, 256GB SSD, Linux ОС, 15,6" FullHD

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Acer Aspire 3 A315-22-94Z2 NX.HE8EX.00Q (15,6" FHD/A9-9420e/12GB/256GB SSD) лаптоп. Технички карактеристики: Процесор AMD A9-9420e 1.80 GHz, Radeon™ R5 Graphics интегрирана графичка карта, 15,6" FullHD 1920х1080p екран, 12GB DDR4 256GB SSD диск, LAN IEEE 802.11ac, USB 2.0 x2, HDMI x1, USB 3,0 x1, димензии (висина х ширина х дебелина) 36,34cm x 25,05cm x 1,99cm, гаранција 2 години.

  15,6" fullHD екран
  AMD A9-9420e процесор со работен такт од 1,8Ghz 
  12GB работна меморија
  Брз PCIe NVMe SSD капацитет 256GB
  Графичка карта;AMD Radeon R5 Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија 2-ќелиска, овозможува работа до 5часа

екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор A9
Модел на процесор AMD A9-9420e 1.80 GHz
Брзина на процесор 1.8 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 12 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon R5 Graphics
Број на батериски ќелии 2
Маса 1.94 kg
Бренд Acer
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи