text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Legion Y540-15IRH 81SX005ASC, 15,6 FHD IPS 144Hz, Intel Core i5 9300H, 16GB DDR4, 1TB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce GTX1660 Ti 6GB, Free DOS, лаптопIDEK000290388

78.500 ден
Цена
59.990 ден
Бесплатна испорака
Intel Core i5 9300H, 16GB RAM, SSD 1TB, NVIDIA GeForce RTX 1660 Ti, 15,6 FullHD 144Hz

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 18.05.2021

Нов изглед на гејминг

Lenovo Legion Y540 е гејминг лаптоп кој одговара на вашиот стил - одличен надворешен дизајн и звер одвнатре. Овој гејминг лаптоп е редизајниран како би ви дал идеална рамнотежа помеѓу епските перформанси за играње и функционлност за работа секој ден.  

Кратки технички карактеристики:

Lenovo Legion Y540-15IRH 81SX005ASC, процесор Intel Core i5-9300H, 2,40 GHz, Core 4, RAM меморија од 16GB DDR4-2666, екран 15,6" fullHD IPS 144Hz 300nits 1920x1080 Anti-Glare, SSD диск од 1TB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Free DOS, графичка карта NVIDIA GeForce GTX1660 Ti 6GB GDDR6, HD веб камера, 802.11ac, Bluetooth 4.2, 3x USB 3.1, 1x USB 3.1 Type-C, 1x HDMI 2.0, Ethernet (RJ-45), Mini DisplayPort 1.4, тежина 2,30 kg, боја Црна, гаранција 2 години

 

  15,6" fullHD IPS 144Hz, 300nits екран
  Четиријадрен Intel Core i5 9300H procesor со работен такт од 2,40Ghz
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 1TB
  Графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti со 6GB внатрешна меморија
  Тастатура со позадинско осветлување
   Оперативен систем Free DOS
  57Wh Li-Ion батерија која овозможува непрекинато работење до 4 часа
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-9300H (4C / 8T, 2.4 / 4.1GHz, 8MB)
Брзина на процесор 4.1 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи