text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE WE823 A+++, машина за перењеIDEK000079962
21.490  ден
Цена
19.490  ден
GORENJE WE823 A+++, машина за перење. Енергетска класа: A+++, Боја: Бела, WaveActive барабан, Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm, Капацитет за перење: 1-8 кг, Волумен на барабанот: 54 l, Тип...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.07.2020

GORENJE WE823 A+++, машина за перење. Енергетска класа: A+++, Боја: Бела, WaveActive барабан, Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm, Капацитет за перење: 1-8 кг, Волумен на барабанот: 54 l, Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј, Одложен почеток на перење (24 часа), Едноставно користење, Персонализирани подесувања на сите програми, 16 програми, Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење, Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare, Режими на перење, Звучен сигнал, Програма за самочистење (SterilTub), Нежно затворање на вратата, Нормално тивко работење, Заклучување - заштита за деца (CDP), Годишна потрошувачка на вода: 10.340 l, Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 193 kWh, Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW, Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW, Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm, Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm, Нето тежина на апаратот: 71 kg, Бруто тежина на апаратот: 72,2 kg, Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W. Гаранција 60 месеци.

Број на вртежи 1200 okr/min
Длабочина на машината за перење Стандардна
Капацитет на перење 8 kg
Полнење Предно
Енергетска класа A+++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за перење алишта