text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
GORENJE DP7B, кондезациска машина за сушење алиштаIDEK000079876
20.990  ден
Цена
18.490  ден
GORENJE DP7B, кондезациска машина за сушење алишта, Енергетска класа: B, Класа на ефикасност на кондензација, Боја: Бела, Капацитет на сушење: 7 кг, Врата: 35 cm, Агол на отвoрање на вратата: 180 °...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 02.10.2020

GORENJE DP7B, кондезациска машина за сушење алишта, Енергетска класа: B, Класа на ефикасност на кондензација, Боја: Бела, Капацитет на сушење: 7 кг, Врата: 35 cm, Агол на отвoрање на вратата: 180 °, Реверзибилно движење на барабанот, Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain), Персонализирани подесувања на сите програми, Копчиња: Старт/Пауза, Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори, Поставување на новото на сушење, ниска температура на сушење, Систем против туткање, Одложен старт, Начин на сушење, Звучен сигнал, Едноставна употреба, Едноставно чистење на филтерот, Сигнал за полн сад за кондензатот, Прикажување на преостанато време на сушење, Сензор на влажност, Заклучување - заштита за деца (CDP), Поцинкуван барабан, Бучност: 65 dB(A)re1pW, Потрошувачка на енергија kWh/год.: 504 kWh, Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm, Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm, Нето тежина на апаратот: 40 kg, Бруто тежина на апаратот: 42 kg, Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,36 W, Приклучна моќ: 2.500 W. Гаранција 60 месеци.

Капацитет на сушење 7 kg
Тип на сушара Кондензациска
Енергетска класа B
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за сушење алишта
Останато Класа на ефикасност на кондензација, Боја: Бела, Капацитет на сушење: <strong>7 кг,</strong> Врата: <strong>35 cm</strong>, Агол на отвoрање на вратата: <strong>180 &deg;,</strong> Реверзибилно движење на барабанот, <strong>Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain),</strong> Персонализирани подесувања на сите програми, Копчиња: Старт/Пауза, Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори, Поставување на новото на сушење, ниска температура на сушење, <strong>Систем против туткање</strong>, Одложен старт, Начин на сушење, Звучен сигнал, Едноставна употреба, Едноставно чистење на филтерот, Сигнал за полн сад за кондензатот, Прикажување на преостанато време на сушење, <strong>Сензор на влажност</strong>, Заклучување - заштита за деца (CDP), <strong>Поцинкуван барабан,</strong> Бучност: 65 dB(A)re1pW, Потрошувачка на енергија kWh/год.: 504 kWh, <strong>Димензии (ШxВxД): 60 &times; 85 &times; 62,5 cm,</strong> Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 &times; 91 &times; 69 cm, Н<strong>ето тежина на апаратот: 40 kg</strong>, Бруто тежина на апаратот: 42 kg, Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,36 W, Приклучна моќ: 2.500 W. <strong>Гаранција 60 месеци.</strong></p>