text.skipToContent text.skipToNavigation
INTEX 28212 Metal Frame 366 х 76 cm со филтер пумпаIDEK000074537
8.738  ден
Цена
7.999  ден
INTEX 28212 Metal Frame 366 х 76 cm со филтер пумпа. Димензии: Дијаметар 366cm, длабочина 76cm, капацитет 6.503 литри (90% наполнетост на базенот), филтер пумпа со капацитет од 2.006 литри на час. ...

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 14.07.2020

INTEX 28212 Metal Frame 366 х 76 cm со филтер пумпа. Димензии: Дијаметар 366cm, длабочина 76cm, капацитет 6.503 литри (90% наполнетост на базенот), филтер пумпа со капацитет од 2.006 литри на час. Потребно е 2-4 часа да работи филтер пумпата во едно деноноќие како би ја прочистила водата од нечисотии. Дополнитлно би ви требало и дозер со Хлорна таблета за хлорирање на водата и прочиствување од бактерии (една таблета на 2-4 недели во зависност од големината на базенот)

Тип на производ Монтажни базени
Бренд Intex
Должина 366 cm
Капацитет на базенот 6503 l
Маса 224 kg
Ширина 366 cm
Висина 76 cm
Гаранција 1 год.