text.skipToContent text.skipToNavigation
INTEX 28314 Prism Frame 300x175х80cm, со филтер пумпаIDEK000074367
Цена
18.738  ден

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 02.06.2020

INTEX 28314 Prism Frame 300x175х80cm, со метална рамка комплет со скали и фитлер пумпа. Димензии: 300цм должина, 175цм ширина, 80цм висина со метална конструкција. Капацитет 3.539 литри (80% наполентост на базенот), капацитет на филтер пумпа 2.006 литри на час.Потребно е 2-4 часа да работи филтер пумпата во едно деноноќие како би ја прочистила водата од нечисотии. Дополнитлно би ви требало и дозер со Хлорна таблета за хлорирање на водата и прочиствување од бактерии (една таблета на 2-4 недели во зависност од големината на базенот)

Тип на производ Монтажни базени
Бренд Intex
Должина 300 cm
Капацитет на базенот 3539 l
Маса 465 kg
Ширина 175 cm
Висина 80 cm
Гаранција 1 год.