text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme 6 8GB/128GB син смартфонIDEK000330759

Realme 6 8GB/128GB син смартфонID:EK000330759

16.399 ден
Цена
15.590 ден
Realme 6 син смартфон, 6,5" FHD+ 90Hz, 8GB/128GB, 64MP главна камера, Android 10.0 (Q).  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 28.10.2021

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Стаклото на предната страна на Realme 6 смартфонот со поликарбонска задна страна е споено со бочната пластична рамка. Ергономијата на овој смартфон е на високо ниво, а на дланката изгледа отмено. Стаклото е опремено со Gorilla Glass 3 заштита. Случајни падови не би требало да преставуваат проблем, а тука е и посебниот водоотпорен слој, за секој случај. За оживување, односно прикажување на слика заслужен е 6,5 инчен IPS LCD екран со капаците на резолуција од 1080 x 2400 пиксели и однос на екранот е 84.1% за уште повеќе детали. Супер е и тоа што оптичкиот скенеер за отисок на прстот се наоѓа на бочната страна па не го барајте на друго место. Само пуштете го прстот и екранот пред тебе ќе се отклучи додека да кажеш кекс. Брзината и прецизноста на Realme 6 смартфоните, се на твоја страна.

Прегледниот екран ја сокрива предната 16MP селфи камера која ќе ги воодушеви и најприбирливите. Природни тонови на кожата, посебен beauty начин на фотографирање... Можностите се бројни, само вие треба да се насмевнете. Cheeeese! Realme 6 не ги крие своите предности така јасно, модерно дизајнирано куќиште и четири камери на зандата страна. Овие четири камери се предводени од 64 MP камери кои сликаат фотографии со неверојатна резолуција од дури 9280x6944 пиксели. Кога тоа ќе го збогатиш со 8 MP ултра широкоаголната кмареа која фотографира под агол од 119° ќе сватиш дека имаш многу талент за фотографирање него што си верувал. Ослободи ја својата креативност во потполност со 4CM макро леќите и поссебно црно бели леќи за портретите! За напојување на Realme 6 е задолжена 4300 mAh батеријата. Со помош на AI за ладење на системот ви дава повеќе од доволно автономија. А брзото полнење ти овозможува за помалку од еден час да се вратиш на 100%.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Realme
Боја Сина
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.5 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+, 20x9 Corning Gorilla Glass 3, 90Hz освежување
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, до 256GB microSD
RAM Меморија 8 GB
задна камера четири камери - 64 MP, f/1.8, 26mm + 8 MP, f/2.3 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP B/W, f/2.4
предна камера 16 MP, f/2.0, 26mm
тип на процесор Mediatek Helio G90T (12 nm) Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
капацитет на батерија 4300 mAh
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Оперативен систем Android
Останато Tybe-c, 30W брзо полнење, 90HZ освежување на екранот, страничен сензор за отисок на прстот, 64MP AI quad камера.
Висина 162.1 mm
Ширина 74.8 mm
Длабочина 8.9 mm