text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX SMART Point X503 gray смартфонIDEK000326380

6.999 ден
Цена
4.699 ден
VIVAX SMART Point X503 gray смартфон, Големина на екран 5,7" 720x1440pix., Меморија 16GB/2GB., Предна камера:13MP+ задна камера 5MP, Оперативен Android 9.0 (Pie).

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX SMART Point X503 gray смартфон. Најновиот смартфон на VIVAX со одлични перформанси 5,7"(720*1440p) IPS LCD екран, Octa-Core процесор, 16GB и 2GB RAM меморија, Android 9.0 Pie, 4G (LTE), Dual (nano SIM + micro SD), Bluetooth 4.0, одлична задна камера од 13MP + VGA + Flash, предна камера од 5MP, одлична батерија од 3.000 mAh, и 12 месеци гаранција.

Неговиот голем 5,7” IPS екран е направен со користење на incell технологија која се карактеризира со намалена дебелина на самиот уред и појачана осетливост на екранот на допир.

Задна камера од 13 MP и 0,3 MP ви овозможува да ги фатите и своите најомилени моменти, на располагање ви е со стандарден блиц и предна камера со 5MP за селфи фотографии.

Целиот софтвер го покренува осумјадрен процесор кој работи на такт од 1,6 GHz со 2 GB RAM меморија. На располагање имате и 16 GB интерна меморија и можност да се проширир со помош на microSD картичка.

 

Моделот Point X503 доаѓа во две бои: темно сива и нежно сина.

големина на екран 5.7 "
тип на екран 720*1440 HD+ Infinity screen 18x9
задна камера 13MP + VGA
предна камера 5
капацитет на батерија 3000 mAh
RAM Меморија 2 GB
Интерна меморија 16 GB
Проширлива меморија да, до 64GB microSD
тип на процесор Octa-core 1,6 GHz
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Висина 153.8 mm
Ширина 73 mm
Длабочина 8.5 mm
Останато полнач, слушалки, упатство, заштита на екранот на уредот.
Гаранција 1 год.
Боја Сива
Бренд Vivax
Тип на производ Стандардни мобилни телефони