text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD)IDEK000226493
23.999  ден
Цена
20.999  ден
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD)

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 21.04.2020

За купување на лаптоп или телевизор подаруваме 1.800ден!

За купување на лаптоп или телевизор до 31.03.2020 година ви подаруваме поклон бон во износ од 1.800ден. за наредна нарачка над 6.000ден.
Поклон бонот можете да го искористите до 30 дена од денот кога ќе го добиете, а важи за цел асортиман.
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD)
големина на екран 15 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор AMD Ryzen 3 3200U Quad (4MB Cache,up to 3.5 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon RX Vega 3
модел на графички чипови Radeon RX Vega 3
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Тип на производ Лаптопи