text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD)IDEK000226493
23.999  ден
Цена
20.999  ден
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD)

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 04.03.2020

Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6 FHD, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD). 

 

Новиот Lenovo IdeaPad S145 - совршен лаптоп за секојдневни потребни со издржлива конструкција на која можете да им верувате. Опремен е со AMD Ryzen 3 процесор и брз PCIe NVMe SSD диск со 512GB меморија, кој ви осигурува брзи перформанси, и спакван во дизајнирано куќиште.

 15,6" fullHD екран
  AMD Ryzen 3 3200U процесор со работен такт од 2,00Ghz ;
 8GB RAM меморија
 Брз PCIe NVMe SSD капацитет 512GB
 30Wh Li-Ion батерија ви овозможува до 4 часа непрекината работа
големина на екран 15 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор AMD Ryzen 3 3200U Quad (4MB Cache,up to 3.5 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon RX Vega 3
модел на графички чипови Radeon RX Vega 3
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Тип на производ Лаптопи