text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite, смартфонID EK000387736

Apple iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite, смартфонID: EK000387736

109.900 ден
Цена
77.790 ден
Apple iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite, смартфон 6,7" Super Retina XDR OLED, 6GB/256GB, 12MP главна камера, iOS 14.  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

*A14 Bionic (5nm) 5G procesor,

*Super Retina XDR OLED екран,

*Напреден систем на двојна 12 MP камера со ултраширока и широка камера

 

 

iPhone 12 Pro
Скок во иднината

5G пристигна на Pro. A14 Bionic побрз е од сите чипови за смартфони. Системот на Pro камерата при слабо осветлување го подигнува нивото на фотографиите на едно повисоко ниво. Ceramic Shield ви овозможува четири пати посилна заштита при пад. Погледнете што се може ова чудо од iPhone.

Малку рабови, повеќе екран.

 

12pro-16
Ладен туш за останатите телефони. - Водоотпорност стандардна по IP68, водечка на пазарот

 

Со голема брзина и подобри перформанси на загушена мрежа, 5G ви носи револуција на iPhone. Сега можеш да преземаш огромни датотеки во движење и да стримаш висококвалитетни HDR филмови. Без. Тие. Досадни. Латенции. iPhone ви дава поголем 5G појас од останатите паметни телефон, што значи дека 5G ќе ви е достапен на повеќе локации. 
A14 Bionic. Тотална надмоќ

 

A14 Bionic е првиот 5-нанометарски чип со напредни компоненти на ниво на атом. 40% повеќе транзистори ја креваат брзината на повисоко ниво, а истовремено ја зголемуваат времетраењето на батеријата. Новиот ISP процесор овозможува снимање на видеозаписи во Dolby Vision - ова не го можат ни најдобрите камери, а камоли телефоните.До 50% побрз CPU и GPU од сите останати чипови на паметни телефони 
11,8 милјарди транзистори
Првиот 5-нанометарски чип во индустријата
До 80% побрз Neural Engine
16-јадрен Neural Engine
До 70% побрзи акцелатори
Состав на Pro камерата

12pro-1Широкоаголна камера со отвор на бленда f/1,6 опфаќа до 27% повеќе светло
Нов широкоаголен објектив со седум леќи за изострена слика од агол до агол
Нов OIS врши 5000 прилагодувања во секунда
LiDAR ви дава до 6 пати побрз автофокус при слбо осветлување
12 Pro Max. Camerus maximus.Поголемиот iPhone ја максимизира предноста на pro камерата. 47% поголем сензор и повеќе пиксели заедно ја зголемуваат количината на свелина која ја опфаќа широкоаголната камера. Новиот OIS го стабилизира сензорот наместо леќата па затоа сликите се попрецизни, дури и кога раката не е мирна. А овде е и новата телефото камера која овозможува подобар зум на портретите.87% подобра фотографија при слабо осветлување
Распон на оптичкиот зум од 5%
Поголеми пиксели од 1,7 µm
Нова оптичка стабилизација на слиакта со поместување на сензорот 
Портрети кои светат во темннината.12pro-2

 

Портретите во Night Mode на широкоаголната камера со фантастични бои ги истенчува визуализацијата на осветлените згради, улици и останатите позадински светла.
12pro-3

 

Дури и при најслабото осветлување, LiDAR и чипот A14 Bionic може да рендерираат секоја текстура во прв план со реалистичен приказ на бои во целата просторија. 
12pro-3,

 

За сцените со умерено и слабо осветлување, овде е Deep Fusion. Neural Engine ги анализира повеќекратните експлозии од пиксели, пиксел по пиксел за неверојатно детална слика без обзир на објект фотографијата.
AI добро око за детали.

12pro-4

 

Smart HDR 3 автоматски ги прочистува контурите, светлите и темните делоци. Дури и на слабо сонце, деталите на лицете се истакнати, а во сенка се препознаваат сите нијанси на црна боја.
12pro-5

 

Smart HDR 3 ги фаќа секои детали од магијата на фотографијата на снимени во мрак, истакнувајчи ја текстурата на карпите со зачувување на суптилните нијанси на синото небо. 12pro-6

 

Smart HDR 3 ја прилагодува рамнотежата на белите нијанси па морската пена ќе го задржи својот облик и дефиниција во постојано движење.

Снимање на iPhone 12 Pro Max.
12pro-8

 

Оптички зум од  2,5 x на телефото камерата од 65 mm овозможвуа да ги погледнеш деталите во крупен кадар, дури и ако не се во близина на предметот на фотографијата.12pro-9

 

Повеќе пиксели на широкоаголната камера ви открива неверојатни детали од, дури и при минимална светлина.12pro-10

Боите се неверојатни било да се работи за црвено заводлив фустан или заситени неонски нијанси на ресторанот во позадина.

 

Прва камера која снима во Dolby Vision

 

iPhone 12 Pro го замени 8-битното HRD снимање со  10-битно, а резултат е 700 милиони повеќе боја за уште поубави видеозаписи. Како да тоа не е доволно, сега е можно и снимање во Dolby Vision, формат кој досега беше резервиран за филмските студиа. Dolby Vision видеозаписи можеш дури и да ги уредуваш пасо помош на AirPlay да се префрли на голем екран.

Секоја ноќ во свој филм.

 

Повеќе сензор на широкоаголната камера дава многу повеќе детали во затемнети простории. Сега по прв пат може да снимиш и забрзани видеозаписи во Night Mode со помош на статив. Резултат се спектакуларни сцени во движење. Сега можеш да снимаш од зајдисонце до зора.

 

iPhone 12 Pro Max дава 87% подобри видеозаписи при слабо осветлување
Новиот ISP ја подобрува сликата со повеќе детали
КамераTrueDepth - Никогаш не е касно за едно селфи во Night Mode12pro11Night Mode сега е достапен и на предна камера – прекрасни нијанси пригушени со светлина и природна боја сега се овде и за товите омилени предмети за фотографирање. Deep Fusion, Smart HDR 3 и снимање во Dolby Vision сега се достапни и на TrueDepth камерата, така да ќе изгледаш прекрасно при секоја светлина.

 

Помало пакување. Голем допринос на планетата.12pro13Замислете 450.000 помалку автомобили на улицата годишно. За толку се намалува емисијата на гасови.

Со iPhone 12 Pro може да се користат старите струјни адаптери, EarPods слушалки и USB кабел со Lightning приклучок. Милјарди корисници во светот веќе ја имаат таа датотека па новите навите најчесто не ја ни користат. Поради тоа е одлучено да не се вклучува во стандардното пакување полначот. Со тоа ја имаат намалено амбалажата и овозможува полесен транспорт на поголем број на уреди одеднаш со помал број на испораки, а со тоа се заштедува на штетни емисии до 2 милиони метрички тони.

Вашито нов iPhone можете да го полните со старите USB-A кабли со Lightning приклучок или можете да користите USB-C кабел за брзо полнење кој сега се испорачува со уредот, а може да се користи со постоечки USB-C апарат за во струја или приклучок за лаптоп.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Apple
Боја Темно Сива
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.7 "
тип на екран 1284 x 2778 piksela, Super Retina XDR OLED, HDR10
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија немс
RAM Меморија 6 GB
задна камера 12MP f/1.6, 26mm dual pixel PDAF, OIS + 12MP f/2.4, 13mm (ултраширока) + 12 MP, f/2.0, 52mm (телефото) PDAF, OIS, 2x оптички зум, TOF 3D LiDAR
предна камера 12 MP, f/2.2 SL 3D
тип на процесор Apple A14 Bionic (5 nm)
Тип на оперативен систем iOS 14
Оперативен систем iOS
Останато Qi wireless полнење 15W, 20W брзо полнење, NFC, IP68 стандард на отпорност на вода и прашина. Поради намалување на загаденоста на околината Apple го има тргнато USB адаптерот за напојувањето и EarPods. Кабел USB-C - Lightning е оставен во пакетот.
Висина 160.8 mm
Ширина 78.1 mm
Длабочина 7.4 mm