text.skipToContent text.skipToNavigation
Huawei Honor 7S DS Black смартфонIDEK000079602
7.999  ден
Цена
6.300  ден
Honor 7S DS Black смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.45", 1440 x 720, Процесор: Quad-Core, Chipset Mediatek MT6739 , CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 , GPU PowerVR GE8100...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 07.07.2020

HUAWEI Honor 7S DS Black смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.45", 1440 x 720, Процесор: Quad-Core, Chipset Mediatek MT6739 , CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 , GPU PowerVR GE8100 , Ram: 2GB/16GB, Android 8.1 (Oreo), Камери: 13MP/5MP, Батерија: 3020 mAh. Гаранција:24 месеци
големина на екран 5 "
RAM Меморија 2 GB
Интерна меморија 32 GB
тип на процесор Chipset Mediatek MT6739 , CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53
SIM Dual
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Боја Црна
Бренд Honor
Тип на производ Смартфон телефони
Акција cistenjezaliha