text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme X50 5G 6GB/128GB, сребрно-виолетов смартфон + ПОДАРОК Realme Buds Air NEOIDEK000373999

Realme X50 5G 6GB/128GB, сребрно-виолетов смартфон + ПОДАРОК Realme Buds Air NEOID:EK000373999

22.900 ден
Цена
19.990 ден
Realme X50 5G, сребрно-виолетов смартфон, 6,57" FHD+ 120Hz, 6GB/128GB, 48MP главна камера, Android 10.0 (Q).  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 29.10.2021

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* Snapdragon 765G (7 nm) 5G процесор

* 120Hz Ultra Smooth екран

* 30W Dart брзо полнење на батеријата

За убавиот приказ задолжен е 6,6'' IPS LCD екран со резолуција од 1080 x 2400 пиксели и однос на екранот е 83.9% за уште повеќе детали, а со 120Hz ви дава флуидност како ниеден уред до сега. На врвот на екранот во левиот агол се наоѓа built-in двојна селфи предна камера. Супер е тоа што оптичкиот скенер за отисок на прстот се наоѓа на бочната страна па не морате да го барате од напред. Само ставате го прстот и екранот ќе се вклучки во моментот. 

Realme X50 има вкупно 6 камери. Да почнеме со ред. На задната страна на Realme X50 моделот се наоѓа цел систем од 4 камери. Примарна камера е 48 MP широкоаголен сензор за најубави фотографии. Има уште 2 MP макро камера, 8MP ултра широкоаголна камера со автофокус и 2 MP сензор за длабочина кој ја прави совршена секоја фотографија. 

За снимање на видеа во текот на денот можете да добиете врвни резултати, а сите видео записи можете да ги снимате во 2160p, 1080p и 720p со 120 слики во секунда, а овде е и gyro-EIS стабилизација, додека сето тоа го покренува одличниот Snapdragon 765G процесор со водено ладење.За полнење на Realme X50 смартфонот служи 4200 mAh батерија со брзиот 30W полнач.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Realme
Боја Сребрена
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.57 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+, 20x9 екран, Corning Gorilla Glass 5, 120Hz освежување на сликата
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
задна камера Четири камери- 48 MP, f/1.8 PDAF + 8 MP, f/2.3 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.4
предна камера Двојна 16 MP, f/2.0 + 2 MP, f/2.4
тип на процесор Qualcomm 765G (7 nm) Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1x2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 475 Silver)
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Оперативен систем Android
Останато 120Hz освежување на слика, брз 5G ќипсет, 30W брзо полнење на батеријата, Dolby Atmos звук, Liquid cooling 3.0
Висина 163.8 mm
Ширина 75.8 mm
Длабочина 8.9 mm