text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme X50 PRO 5G 8GB/128GB зелен смартфон + ПОДАРОК Realme smart watchID EK000374001

Realme X50 PRO 5G 8GB/128GB зелен смартфон + ПОДАРОК Realme smart watchID: EK000374001

43.400 ден
Цена
27.990 ден
Realme X50 PRO 5G зелен смартфон, 6,44" FHD+ 90Hz, 8GB/128GB, 64MP главна камера, Android 10.0 (Q).  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.05.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Realme X50 Pro со 6,4'' Super AMOLED екран со брзина на освежување од 90 Hz, кој со работна меморија од 8GB ви носи неверојатна брзина. За сите операци задолежен е Qualcom Snapdragon 865 процесор и дава завидни резултати. Ултра широка камера и батерија од 4200 mAh со брз 65W полнач ви дава живот на телефонот за само 35min полнење

Стакло на предната страна на Realme X50 Pro смартфонот со поликарбонска заштита споено со метален оквир. Ергономијата на овој смартфон е на високо ниво, а кога го држите изгледа отмено. Стаклото е опремено со Gorilla Glass 5 заштита. Случаен пад на телефонот нема да ви претставува проблем, а овде е и splash resistant сертификат за заштита од прскање. За целосен приказ задолжен е 6,4'' Super AMOLED екран со резолуција 1080 x 2400 пиксели со 90 Hz за совршена флуидност и однос на екранот и телото на телефонот од 92% за уште повеќе детали. На врвот од екранот во левиот агол се наоѓа built-in двојна селфи камера. Realme X50 моделот има вкупно 4 камери. Главна камера ви носи 64 MP широкоаголен сензор за најубави фотографии. На задната страна е уште 12 MP макро камера, 8MP улстра широка камера со автофокус и 2 MP сензор за длабочина за секоја фотографија да ви е совршена. За снимање на видеа во дневна светлина можете да добиете врвни резултати, можете да ги снимате во 2160p, 1080p и 720p со 120 слики во секунда, а овде е и gyro-EIS стабилизација. За полнење на Realme X50 Pro смартфонот служи 4200 mAh батерија со брз 65W полнач кој ја полни батеријата до 100% за 30 минути.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Realme
Боја Зелена
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.44 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+, 20x9 екран, Corning Gorilla Glass 5, 90Hz освежување на сликата
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да microSD картица
RAM Меморија 8 GB
задна камера Четири камери- 64 MP, f/1.8, 26mm + 12 MP, f/2.5, 54mm + 8 MP, f/2.3, 13mm + 2 MP B/W
предна камера Двојна 32 MP, f/2.5, 26mm + 8 MP, f/2.2
тип на процесор Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 (7 nm+) Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585)
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Оперативен систем Android
Останато Snapdragon 865 top 5G процеоср, UFS 3.0 брза меморија, 65W брзо полнење (100% за 35 минути), 90Hz освежување на сликата, Vapor ладење, dual stereo звучници (Dolby Atmos), NFC
Висина 159 mm
Ширина 74.2 mm
Длабочина 8.9 mm