text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX Fly 5 Pearl Gray СмартфонIDEK000211699
8.999  ден
Цена
8.690  ден
VIVAX Fly 5 Pearl Gray Смартфон . Карактеристики: Еркан 6,2” HD+ IPS, FULL LAMINATION, резолуциај 720х1520pix, процесор: sc9863, octa core , 4G , 1.6Ghz Imagination Power VR, RAM меморија: 4GB + ин...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 05.08.2020Smartphone dual sim,1.3 GHz Dual Core, Android 4.2(jelly bean), Wi-Fi,3G, GPS, display 4" IPS LCD 800x480 px , internal memory 4GB,Bluetooth v4.0, 3.2MP camera,3 maski,батерија 1500mAh

Димензии на телефон: 153.5 x 71.9 x 8.5 mm (6.04 x 2.83 x 0.33 in) Тежина: 173.8 g (6.14 oz) Build Front/back glass (Gorilla Glass 5), plastic frame SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) ЕКРАН: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors Големина на екран: 6.01 inches, 88.7 cm2 (~80.3% screen-to-body ratio) Резолуција на екран: 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~286 ppi density) Protection Corning Gorilla Glass 5 Оперативен систем: Android 9.0 (Pie); Android One Процесор: Chipset Qualcomm SDM665 Snapdragon 665 (11 nm) CPU Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver) GPU Adreno 610 МЕМОРИЈА: Card slot microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot) Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM ГЛАВНА камера Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2", 0.8µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4", 1.12µm 2 MP, f/2.4, depth sensor Features LED flash, HDR, panorama Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps SELFIE КАМЕРА Single 32 MP, f/2.0, 0.8µm Features HDR Video 1080p@30fps БАТЕРИЈА: Внатрешна Li-Po 4030 mAh 18W (Quick Charge 3) ГАРАНЦИЈА 24 Месеци

VIVAX Point X501 black паметен телефон

Мобилен телфон 5.5" IPS Full HD 1920x1080 display,Cortex A7 Octacore 1.7 GHz ,2GB DDR3,Android 4.2.2(Jelly Bean), Wi-Fi,3G,GPS, 16GB Flash,Bluetooth v4.0, 13MP/5MP camera,Full HD Video,батерија 2300mAh,super slim

HUAWEI Honor 10 DS 64GB Green смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.84", 2280 x 1080, Процесор: Octa-Core , Chipset Hisilicon Kirin 970 , CPU(4x2.4GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) , GPU Mali-G72 MP12 , Ram: 4GB/64GB, Android 8.1 (Oreo), Камери: 16MP+24MP/24MP, Батерија: 3400 mAh. Гаранција:24 месеци

 LENOVO K5 (grey), 5.0” HD (720 x 1280) IPS екран, Dual Sim, LTE, Qualcomm MSM8929 Snapdragon 415 , 2GB RAM, 16GB интерна меморија,13MP auto-focus задна камера w/ flash, 5MP wide-angle selfie камера, 2750mAhбатерија, Android

Honor Band 4 (Crius B19) Meteorite Black смарт часовник. Карактеристики: Екран AMOLED осетлив на допир од 2,5D стакло. Екранот е цврст и отпрен на гребнатинки, водоотпорен до 50метри длабочина, батерија 17 денови, ги мери чекорите, отчукување на срце со континуирано следење, го мери спиењето, калориите, мерење на активности. Гаранција 12 месеци.

Honor 8X 128GB Blue смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 6.5", 2340 x 1080, Процесор: Octa-Core , Chipset Hisilicon Kirin 710 , CPU(4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) GPU Mali-G51 MP4, Ram: 4GB/128GB, Android 8.1 (Oreo), Камери: Front Dual 20M Pf/1,8, PDAF + 2 MP depth sensor, Features LED flash, panorama, HDR, Video 1080p@30fps, Селфи камера: Single 16 MP, f/2.0, Features HDR, Video 1080p@30fps,WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2, A2DP, LE, aptX, GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, USB microUSB 2.0, USB On-The-Go, Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Батерија Non-removable Li-Po 3750 mAh, димензии: 160,4 х 76,6 х 7,8mm. Гаранција:24 месеци

Мобилен телфон Dual Sim, 2G, display 2.4" TFT 240 x 320 262k colours,Bluetooth v2.0, батерија 1000mAh

4,7", 720*1280, 1.5 GHz, Quad Core, 13.0/5.0 MPix, 1,5GB RAM, 132g, 16GB, LTE microSD slot up to 128 GB, 2.300mAh

LENOVO VIBE SHOT (Z90), 5.5", смартфон

iPhone 6 не е само поголем - тој е подобар во секој поглед. Поголем, а сепак драматично потенок. Помоќен, а значително енергетски ефикасен. Со мазна метална површина која совршено се надополнува со нашиот најнапреден Multi-Touch екран. Ова е нова генерација на iPhone, подобра во секоја мера.

Samsung Galaxy A5, A500F LTE Gold смартфон

Димензии на телефон: 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in) Тежина: 188 g (6.63 oz) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) Splash resistant Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors Големина на екран: 6.22 inches, 96.6 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio) Резолуција 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~270 ppi density) Protection Corning Gorilla Glass 5 Оперативен Систем: OS Android 9.0 (Pie); MIUI 9 Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm) CPU Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) GPU Adreno 505 MEMORY Card slot microSD, up to 512 GB (dedicated slot) Внатрешна меморија 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM Главна камера Single 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF 2 MP, depth sensor Features LED flash, HDR, panorama Video 1080p@30fps SELFIE Камера Single 8 MP, f/2.0, 1.12µm Features HDR Video 1080p@30fps Внатрешна Батерија Non-removable Li-Po 5000 mAh ГАРАНЦИЈА 24 МесециУз Виваkc Поинт серију остварујете све! Упечатлјива 4Г брзина пријеноса података, снага четверојезгреног процесора и предиван дизајн одлика су новог Виваkc Поинт KC501 модела. Нјегов 5” заслон ХД резолуције приказати ќе врло животописно сав ваш садржај , а уз 2.5Д лагано закривлјени заслон уреѓај је спој елеганције и посебно одабраних спецификација. Нјегових 2 ГБ РАМ меморије осигурати ќе вам несметани рад било које апликације, а на располагањ вам је и 16 ГБ интерне меморије, уз могуќност проширењ мицро СД картицом до чак 128 ГБ. Неограничено сликајте и забилјежите своје успомене уз стражњ камеру од 13 МП, а уједно направите и одличне селфие фотографије са предњм камером од 5 МП. Модел Поинт KC501 долази у двије боје: црна са брушеним сребрним рубом, те бијела са децентним златним рубом. Доступне су и додатне силиконске прозирне маскице.

VIVAX SMART Fly V1 Gray, 5,47", HD IPS, 1440x720, Quad-Core, интерна меморија 32 GB, RAM 3 GB, 4G (LTE), Задна камера 13 Mp, Предна камера 8 Mp, батерија 3000 mAhдоvoljno pametan. Jednostavan koliko je to moguće

APPLE iPhone 8 Gold, 64 GB. Каркатеристки: Најиздржливо стакло, отпорен на вода и песок според IP67 стандардот, подобрена камера со остар фокус, и подобрен 12MP сензор, безжично полнење, нова Retina HD диссплеј од 4,7". Процесор: Apple A11 Bionic, Задна камера 12MP, предна 7MP, Видео резолуција 2160p, Големина на екран 4,7", батерија Li-ion 1821 mAh, RAM 2GB, Интерна мемроја 64GB, димензии: 138.4 x 67.3 x 7.3 mm Ostalo Qi wireless punjenje, fast

KUуалцомм® Снапдрагон™ 660 АИЕ 8 ?????? ???????? ?????? ?? 2.2ГХз Адрено 512 ГПУ, ?? 850МХз 4ГБ + 128ГБ ????????????? ?? ???????? ??????????? 3ГБ + 32ГБ, 4ГБ + 64ГБ, 4ГБ + 128ГБ ???????? ???????????? ???????? ?? ???????? ?? 256ГБ * ??????????? ???????? ???????? ? ??????????? ???? ?? ?? ??????????? ?????? ???????? ???????. ??????? ???????????? ?????? ?????? ??? ?? РАМ ??????????, ??????????? ???????? ???????? ? ?????? ??????? ??? ? ????????. ??????? ????????? ????? ?? ????????? ??????????? ?????????, ??????????? ???????? ?? ?????????? ? ?????? ??????? ??? ? ????????. ?????? 48МП АИ ?????? ????? ??????* ????? ?????? 48МП + 5МП АИ ?????? ????? ?????? 1.6µм ларге пиkcел (4-ин-1 Супер Пиkcел)* ПДАФ ф/1.8 ????? ?? ?????? ???????? ????? ?????????? АИ ??????? ????? ?? ??????????? ?? ?????????? ???? ?? ???? ???? ?? ???????? ?????????? ?? ?????????? ??? ????? ??????????? ?????????? ХДР ????? ?????????? ХДР ????? ????????????? (ЕИС) Бурст ????? ???????? ????? ???????????? ?? ??? Видео 1080п, 60фпс/30фпс 720п, 30фпс 720п ????? ??????, 120фпс 1080п ????? ??????, 120фпс ?????? ?????? 13МП АИ ??????? ????? ?? ??????????? ?? ?????????? АИ Беаутифи ???????????? ?? ??? ????? ?????? ХДР АИ ????????? ?? ????? ????? ??????: 27 ????????? ?? ????? ?????? ??????: 12 ????????? ?? ????? ??????? 6.3” Дот Дроп ??????? 19.5:9 аспецт ратио ??????????: 2340×1080 ФХД+, 409 ППИ ????????: 1500:1 (тип) НТСЦ: 84% (тип) ????? ?? ????? ????? ????? ????? ?? ?????? ????????????? ?? ????????????? ?? ????? ?????????? ????? ???????? 4000мАх (тип) баттери / 3900мАх (мин) ???????? KUуалцомм®? KUуицк Цхарге™? 4 ??????????? 5В/2А ?????? (????????) Типе-Ц ????? ?? ??????? ???????? ????????

VIVAX SMART Point X502 gray Смартфон. Карактеристики: Еркан 5,34” IPS, резолуцијa 480х960pix, процесор: Quad core , RAM меморија: 2GB + интерна меморија 16GB (опција да се додаде MicorSD Card дополнително до 64GB), камера: 5mp + 2MP батерија : 2700mAh, Аndroid 8.1, гаранција 12 месеци.

Samsung Galaxy J7 2017 (J730F) LTE DS Silver. Карактеристики: Super AMOLED, Full HD 1080*1920, Octa-Core, интерна меморија 16GB, RAM 3,0GB, 3G,4G (LTE),2G, Задна камера 13.0 MP, Предна камера 13.0 MP, 3600 mAh, Dual SIM

Fly 5 Lite Deep Black, 5,71", HD+ IPS, 720*1520, Octa-Core, Интерна меморија 32, RAM 3, Android 9.0, 3G,4G (LTE),2G, задна камера 13 Mp+VGA, предна камера 8 Mp, Батерија 3000 mAh

APPLE iPhone 6 Silver, 16 GB смартфон,    iPhone 6 е подобар во секој поглед. Поголем, но драматично потенок. Помоќен, но со неверојатназ заштеда на енергија. Глатката метална површина беспрекорно ја исполнува нивот Retina HD екран. Тоа е еден континуиран облик каде што хардверот и софтверот се согласуваат совршено, создавајќи нова генерација на iPhone која што е подобра по сите мерила   

Samsung Galaxy S6, G920F Gold 32GB смартфон,  изоштрете го своето сеќавање со Samsung Galaxy S6. Уживајте во уметничкиот дизајн и беспрекорната функционалност споена во фузија на метал и стакло. Ултра брзото движење на камерата ви овозможува да ја изразите својата креативност каде и да се наоѓате и како и да се чувствувате. Вашиот стил нека ги замени зборовите, вие уловете ги миговите кои што навистина вредат. Уживајте во флексибилноста на супер брзото полнење. Само 10 минути полнење ви даваат доволно време да погледнете филм - да се опуштите знаејќи дека ќе бидете подготвени во секој момент.

APPLE iPhone 7 Silver, 32 GB

Виваkc Фли серија! Одлетите у свијет неограничене забаве. Упознајте нови велики 5,5” мобител Фли В551. Први уреѓај који има „фингер принт“ значајку тј. сензор за препознавањ отиска прста. За препознавањ отиска је потребно 0,4 секунде. А сваки прст може отварати другу апликацију. Посебно је то згодно код фотографирањ јер сада то можете чинити само једном руком или код изравног приступа разним апликацијама. Отисак прста је најсигурнији пассворд који имате, а чак га не морате ни памтити! Осим тог новитета нови Фли В551 краси и остале врхунске карактеристике као што су супер слим десигн, метално кучиште, 13 МБ стражњ и 5 МП предњ. Обје камере су унапријеѓене користеќи Арцсофт софтваре, што се посебно види код селфие и ноќне фотографије. Да се пазило на све појединости доказује и 3 ГБ РАМ меморије која долази из Самсунга, док је батерија снаге 3.000 мАх те има инсталирани „КК повер савинг еkcперт“ што јој омогуќава дуготрајну издржлјивост. Модел Фли В551 долази у двије боје: сива и златна. Доступне су и додатне силиконске прозирне маскице.

iPhone 6 не е само поголем - тој е подобар во секој поглед. Поголем, а сепак драматично потенок. Помоќен, а значително енергетски ефикасен. Со мазна метална површина која совршено се надополнува со нашиот најнапреден Multi-Touch екран. Ова е нова генерација на iPhone, подобра во секоја мера.

HUAWEI Honor 9 Lite DS Glacier Gray смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.65", 2160 x 1080, Процесор: Octa-Core, Chipset HiSilicon Kirin 659 , CPU(4x2.36GHz Cortex-A53&4x1.7GHz Cortex-A53), GPU Mali-T830 MP2 , Ram: 3GB/32GB, Android 8.0 (Oreo), Камери: 13MP+2MP/13MP, Батерија: 3000 mAh. Гаранција:24 месециSamsung Galaxy S6 32GB, (G920F) Black Sapphire

VIVAX Fly V551 grey паметен телефон

SMARTPHONE LENOVO A2010 (black), 4.5” FWVGA (854x480) TN display, Dual Sim, LTE, MediaTek MTK6735M Quad Core, 1GB RAM, 8GB internal storage,5MP auto-focus rear camera w/ flash,2MP wide-angle selfie camera, 2000mAh battery, Android™ L 5.1

HUAWEI Honor 7A 32GB DS Gold смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.70", 1440 x 720, Процесор: Octa-Core, Chipset Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430, CPU (4x1.4GHz Cortex-A53&4x1.1GHz Cortex A53), GPU Adreno 505, Ram: 3GB/32GB, Android 8.0 (Oreo), Камери: 13MP+2MP/8MP, Батерија: 3000 mAh. Гаранција:24 месеци

hono71.JPG

hono72.JPG

 

 APPLE iPhone 6 Silver, 16 GB смартфон,    iPhone 6 е подобар во секој поглед. Поголем, но драматично потенок. Помоќен, но со неверојатназ заштеда на енергија. Глатката метална површина беспрекорно ја исполнува нивот Retina HD екран. Тоа е еден континуиран облик каде што хардверот и софтверот се согласуваат совршено, создавајќи нова генерација на iPhone која што е подобра по сите мерила   

Samsung Galaxy C9 PRO 64GB 4G Gold

Samsung Galaxy J3 2017 (J330F ) LTE DS Silver. Карактеристики: Големина 5" 1280х720px, Процесор Quad-Core 1,4Ghz, Предна камера 5MP, задна камера 13MP, интерна меморија 16GB, RAM 2GB, Dual Sim, Bluetootj 4.2, 4G LTE AMOLED, Android

iPhone 6 не е само поголем - тој е подобар во секој поглед. Поголем, а сепак драматично потенок. Помоќен, а значително енергетски ефикасен. Со мазна метална површина која совршено се надополнува со нашиот најнапреден Multi-Touch екран. Ова е нова генерација на iPhone, подобра во секоја мера.

Хонор 8KC ДС 64ГБ Ред, 6,5", Фулл ХД+, ИПС ЛЦД, 2340 kc 1080, Оцта-Цоре, Интерна меморија 64ГБ, РАМ 4ГБ, Андроид 8.1 (Орео), 3Г,4Г (ЛТЕ), Стражњ камера 20МП+2МП, Предњ камера 16МП, 3750 мАх

A328 (White), 4.5" 480 x 854 pixels, Dual SIM, CPU Quad-core 1.3 GHz MTK 6582M, RAM 1 MB, MEM 4 GB + MicroSD do 32 GB, Kamera 5 MP FF, 0,3 pix, WLAN, BT, GPRS, USB, Baterija 2000 mAh, Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)

HUAWEI Honor 7S DS Blue смартфон.HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 5.45", 1440 x 720, Процесор: Quad-Core, Chipset Mediatek MT6739 , CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53, GPU PowerVR GE8100, Ram: 2GB/16GB, Android 8.1 (Oreo), Камери: 13MP/5MP , Батерија: 3020 mAh. Гаранција:24 месеци

VIVAX Fly 5 Pearl Gray Смартфон . Карактеристики: Еркан 6,2” HD+ IPS, FULL LAMINATION, резолуциај 720х1520pix, процесор: sc9863, octa core , 4G , 1.6Ghz Imagination Power VR, RAM меморија: 4GB + интерна меморија 64GB (опција да се додаде MicorSD Card дополнително до 128GB), камера: 8mp+13mp + vga, батерија : 3800mAh, Аndroid 9.0, Dual SIm, димензии 156 х 74,9 х 8,2mm, тежина 150 грама, има Bluetooth, гаранција 12 месеци.