text.skipToContent text.skipToNavigation
Xiaomi Redmi 8 3/32 Onyx Black смартфонIDEK000225958
Цена
9.190  ден
Димензии на телефон: 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in) Тежина: 188 g (6.63 oz) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) Splash resistant Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.07.2020

Димензии на телефон: 156.5 x 75.4 x 9.4 mm (6.16 x 2.97 x 0.37 in) Тежина: 188 g (6.63 oz) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) Splash resistant Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors Големина на екран: 6.22 inches, 96.6 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio) Резолуција 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~270 ppi density) Protection Corning Gorilla Glass 5 Оперативен Систем: OS Android 9.0 (Pie); MIUI 9 Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm) CPU Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) GPU Adreno 505 MEMORY Card slot microSD, up to 512 GB (dedicated slot) Внатрешна меморија 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM Главна камера Single 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF 2 MP, depth sensor Features LED flash, HDR, panorama Video 1080p@30fps SELFIE Камера Single 8 MP, f/2.0, 1.12µm Features HDR Video 1080p@30fps Внатрешна Батерија Non-removable Li-Po 5000 mAh ГАРАНЦИЈА 24 Месеци
големина на екран 6 "
RAM Меморија 3 GB
Интерна меморија 32 GB
тип на процесор MIUI 9 Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)
SIM Single
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Боја Црна
Бренд Xiaomi
Тип на производ Смартфон телефони