text.skipToContent text.skipToNavigation
Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02N (15,6"FHD/Athlon-300U/16GB/1000GB SSD) лаптопIDEK000290335
31.999  ден
Цена
27.990  ден
Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02E (15,6"FHD/Athlon-300U/16GB/1000GB SSD) лаптоп. Технички карактеристики: Процесор AMD Athlon II 300U 2,40GHz, Radeon™ Vega 3 интегрирана графичка карта, 15,6" FullHD 1920...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.04.2020

Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02N (15,6"FHD/Athlon-300U/16GB/1000GB SSD) лаптоп. Технички карактеристики: Процесор AMD Athlon II 300U 2,40GHz, Radeon™ Vega 3 интегрирана графичка карта, 15,6" FullHD 1920х1080p екран, 16GB DDR4 , 1000GB SSD диск, LAN IEEE 802.11ac, USB 2.0 x2, HDMI x1, USB 3,0 x1, димензии (висина х ширина х дебелина) 36,34cm x 24,75cm x 1,80cm, тежина 1,9кг, гаранција 2 години.

екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Athlon
Модел на процесор Athlon II 300U 2.40 GHz
Брзина на процесор 2.4 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 1000 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon Vega 3
тип на хард диск SSD
Маса 1.9 kg
Бренд Acer
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи