text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC (15,6"FHD/Ryzen 3 2200U/8GB/512GB SSD) лаптопIDEK000290386

26.999 ден
Цена
22.499 ден
Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC лаптоп.Технички карактеристики: Процесор AMD Ryzen 3 3200U (2C / 4T, 2.6 / 3.5GHz, 1MB L2 / 4MB L3), Radeon™ Vega 3 интегрирана графичка карта, 15,6" FullHD 1920х1080...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo Ideapad S145 81UT003BSC лаптоп.Технички карактеристики: Процесор AMD Ryzen 3 3200U (2C / 4T, 2.6 / 3.5GHz, 1MB L2 / 4MB L3), Radeon™ Vega 3 интегрирана графичка карта, 15,6" FullHD 1920х1080p TN 220nits Anti-glare екран, 8GB DDR4 (4+4GB), 512GB SSD диск M.2 2242 PCIe NVMe 3.0x2, LAN IEEE 802.11ac, 1x1 + BT4.2, 4-in-1 Card Reader,гаранција 2 години.

екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор MD Ryzen 3 3200U (2C / 4T, 2.6 / 3.5GHz, 1MB L2 / 4MB L3)
Брзина на процесор 2.6 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Vega 3 Graphics
тип на хард диск SSD
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи