text.skipToContent text.skipToNavigation

HP Pavilion Gaming 15-dk0410nia, 7SE17EA 15.6" FHD/i7-9750H/16GB/ GTX 1650 4GB/1TB+256GB SSD лаптопID EK000309122

HP Pavilion Gaming 15-dk0410nia, 7SE17EA 15.6" FHD/i7-9750H/16GB/ GTX 1650 4GB/1TB+256GB SSD лаптопID: EK000309122

64.154 ден

Цена
60.990 ден

Intel Core i7 9750H, 16GB RAM, SSD 256GB + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1650, 15,6" FullHD екран  Дознај повеќе

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP Pavilion Gaming 15-dk0410nia, 7SE17EA лаптоп

Технички карактеристики:

Intel Core i7 9750H, 2,6 GHz Core 6, RAM меморија од 16GB, 15,6" FullHD, HDD 1000 GB, SSD 256 GB M.2 PCIe NVMe, Nvidia GeForce GTX 1650 4GB, 802.11ac, Bluetooth 5.0, GbitLAN, Боја црна, тежина 2,28kg, 3-cell, 52.5Wh Li-ion polymer, Backlit тастатура, 1 година гаранција. Part number 7SE17EA#BH5

 

  15,6" fullHD екран
  Брз Intel Core i7-9750H процесор со работен такт до 4,5Ghz 
  16GB RAM меморија
  Тастатура со позадинско осветлување
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Голем HDD со капацитет од 1000GB
  Без оптика
  Оперативен систем Free DOS
  52.5Wh Li-Ion батерија која овозможува непрекинато работење до 8 часа.

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 1 год.
Бренд HP
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7 9750H
RAM Меморија 16 GB
Капацитет SSD 1 256 GB
Капацитет HDD 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта nVidia GeForce GTX 1650 4GB
модел на графички чипови GeForce GTX 1650
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Маса 2.28 kg