text.skipToContent text.skipToNavigation

Ariete 4137 Vapori jet Чистач на пареаID EK000534200

Ariete 4137 Vapori jet Чистач на пареаID: EK000534200

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
2.899 ден

Ariete Vapori Jet 4137 Чистач на пареа Со чистачот на пареа Arieta, темелно ќе ги исчистите дури и најскриените агли на вашиот дом, потпирајќи се на природната ефикас...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Со Steam Gun убивате 99,9% од бактериите и бактериите

Ниту еден агол од куќата нема да биде поштеден. Со рачниот чистач на пареа на Ariete Vaporì Jet ќе успеете длабоко да ги исчистите дури и најнезгодните агли во вашата куќа, потпирајќи се на природната ефикасност на пареата против бактерии и бактерии . Благодарение на богатиот комплет со доставени додатоци , ќе можете да ги санирате површините на вашата куќа за кратко време со помош на Vaporì Jet, создавајќи безбедна средина за себе и за целото семејство. Пареата од 100° целосно дезинфикува, елиминирајќи 99,9% од бактериите и бактериите , на сосема природен начин, без потреба од додавање хемиски детергенти во обичната вода од чешма. Vaporì Jet ја достигнува температурата од 100° потребна за емитување на пареа за само 3 минути и обезбедува 8 минути континуирано време на парење. Додатоци испорачани со Vaporì Jet се:  

  • четка со крпа идеална за дезинфекција и освежување на домашниот текстил, како што се завеси и софи;
  • додаток за продолжетоци и чистење на прозорци за чистење на стакло, огледала, прозорци и туш кабини лесно и без да остават ленти;
  • млазница за инјектор за отстранување на тврдоглавата и обложена нечистотија, како што е онаа на кујнската плоча;
  • Под агол од 90° за дофат и чистење на најскриените точки на куќата, како што е задниот дел на радијаторите;
  • повеќенаменска тркалезна четка за стругање и дезинфекција на која било друга површина.
 

Чистач на пареа: ефикасен, хигиенски, природен

pistola a vapore vaporì jet ariete 4137 pulire con il vapore

Моќта на пареата против бактерии и бактерии

 

Најприродниот начин за ефикасно чистење на вашата куќа е секако пареата. Всушност, чистачите на пареа на Ariete обезбедуваат длабинско чистење на куќата и елиминирање на 99,9% од бактериите и бактериите кои лесно можат да се населат на сите површини во домаќинството. Vaporì Jet е мултифункционален рачен чистач на пареа што ќе ви помогне да ја направите вашата куќа безбедно место со свеж, чист песок.

 

vaporì jet ariete 4137 pistola a vapore con accessorio puliscivetri tergiscristallo

Чистењето на прозорците никогаш не било толку лесно

 

Чистењето на прозорците е задача што често ја одложуваме бидејќи одзема време и макотрпна. Ова е причината зошто Ariete размислуваше да го подобри рачниот пароброд со средство за чистење прозорци и доградба, идеални за достигнување дури и до највисоките, најтешките за чистење прозорци. Пареата ќе се погрижи за се друго, оставајќи пенливи прозорци, без ленти или остатоци , бидејќи нема да имате потреба да користите специјални детергенти.

 

vaporì jet ariete 4137 pistola a vapore igienizza il bagno ei sanitari

Дезинфицирајте ја вашата бања со пареа

 

Користењето на средството за чистење на прозори со пареа за туш кабината ќе ја остави секогаш блескава и без бигор. Можете исто така да го користите рачниот чистач на пареа за дезинфекција на санитарната опрема без да користите детергент. Чешмите и фитинзите исто така ќе бидат повторно сјајни, бидејќи пареата може да ги отстрани дури и наслагите од бигор од кои мислевте дека е невозможно да се ослободите.

 

Користете пареа за одмастување, чистење и дезинфекција на вашата куќа

vaporì jet ariete 4137 pistola a vapore igienizza divani e tessuti

Ги санира и освежува ткаенините со пареа

 

Пареата на Vaporì Jet може да навлезе во влакната на ткаенините и длабоко да ги дезинфицира за неколку моменти. Користејќи ја четката со испорачана текстилна глава, дезинфицирајте ги завесите и софите со едноставно пропуштање на пареа

 

vaporì jet ariete 4137 pistola a vapore igienizza e sgrassa il piano cottura

Одмастете ја кујната со пареа

 

Кога вашата плоча за готвење е обложена со нечистотија, не е средството за одмастување кое ќе се ослободи од неа. Моќниот млаз од рачниот пароброд, во комбинација со специјалната млазница за инјектор ви овозможува да се ослободите од најтврдокорните наслаги без да користите хемиски производи

 

vaporì jet ariete 4137 pistola a vapore igienizza il bagno ei sanitari

Ги чисти и најнезгодните агли

 

Млазницата од 90° може да стигне до места што ништо друго не може. Рачниот пароброд Vaporì Jet е совршен за чистење зад радијаторите и сите најтешко достапни ќошиња и пукнатини во вашата куќа. Ставете го на тест.

 

 

Спецификации на производот

Модел 4137
Код 00P413700AR0
EAN 8003705118867
Моќ 1050 вати
Капацитет на котелот 250 кубика
Материјал за котел Алуминиум
Притисок 3,5 бари
Светло за напојување
Подготвен на пареа 3 минути
Континуирана пареа 15 минути
Заштитна капа и копје
Вклучени додатоци Млазница од 90 °, Пресечена млазница, Мала тркалезна четка, Четка за ткаенина со крпа, Средство за чистење прозорци, Флексибилно продолжување, Мерна чаша, Инка
Должина на кабелот 3 метри
Должина на производот 28,50 см
Ширината на производот 14,50 см
Висина на производот 22,50 см
Тежина на производот 1,70 кг
Тежина на кутијата 2,06 кг
 
 
 
Тип на производ Чистачи на пареа
Бренд Ariete
Гаранција 2 год.
Моќност 1050 W
Vrijeme rada s punim spremnikom 15 min
Притисок на пареа 3.5 bar
Капацитет на резервоар за вода 0.25 l
Време на загревање 180 s
Навлака од микровлакна 1 kom
Должина на кабелот 3 m
Висина 22.5 cm
Ширина 14.5 cm
Длабочина 28.5 cm
Нето тежина 1.7 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!