text.skipToContent text.skipToNavigation
Заштитна маска детска 3-слојна за еднократна употреба 1/50ком.IDEK000330593
990 ден
Цена
590 ден
Заштитна маска детска 3-слојна за еднократна употреба, DFM KIDS 50, 59.074.90, димензија 14,2х9cm, пакување од 50ком., боја црна   Караткеристики: - Ви...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.01.2021

Заштитна маска детска 3-слојна за еднократна употреба, DFM KIDS 50, 59.074.90, димензија 14,2х9cm, пакување од 50ком., боја црна

 

Караткеристики:

- Висококвалитетни материјали
- Ефикасност во филтрирање на бактериите (BFE): 80% -Класа: FFP2
- 3 Слојна заштита од аеросоли
- Еднократна употреба
- Висока заштита
- Со ластик
- Без латекс
- Прилагодлива на секој облик на лице благодарение на специјалниот додаток за нос
- Отпорна на влага
- Не е токсична
- Не ја иритира кожата
- Мека и удобна за носење

Бренд NB
Тип на производ Заштитни маски