text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPad 9 mk2l3hc/a, WiFi, 64GB, Silver, таблетID EK000483993

Apple iPad 9 mk2l3hc/a, WiFi, 64GB, Silver, таблетID: EK000483993

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

24.999 ден

Цена
19.990 ден

Седмична акција!

Apple iPad 9 (2021) mk2l3hc/a, Silver, таблет 3GB RAM, меморија 64GB 10.2", Liquid Retina IPS LCD 500nits екран 1620 x 2160p. iPadOS 15 Батерија 8557mAh  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 17.07.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

iPad 9 (2021)

Моќен. Едноставен. Разновиден. Дизајниран за се што сакате. Работа, игра, учење, интернет - сето тоа е тука. И уште повеќе. Достапно за секого.
The new iPad with Apple Pencil (1st generation) and the Smart Keyboard.

Перформанси

Чипот A13 Bionic има побрз процесор и побрзи графички перформанси и помоќен Neural Engine. А батеријата трае цел ден, за да можете безгрижно да создавате, работите, играте и многу повеќе.

 

Екран

Извонредниот 10,2-инчен Retina екран е совршен за прецизно сликање, работа на проекти или гледање филмови.

Технологијата True Tone овозможува пријатно гледање без оглед на осветлувањето.

 A drawing displayed on the new iPad with Apple Pencil.

Камера

Со предната камера со ултра широк агол од 12 MP со функцијата Внатре во кадарот, уште повеќе ќе уживате во вашите видео повици. Задната камера од 8 MP снима остри, живописни слики и видеа.

Функцијата Inside Frame ве држи во фокус додека се движите.

 

Поврзаност

Со вградената брза Wi-Fi и гигабитна класа LTE, можете да преземате, прикачувате и проследувате содржини дома или во движење.

  

Дополнителна опрема

Пуштете ја вашата имагинација со Apple Pencil. Направете ремек-дело, скицирајте сцена од секојдневниот живот или запишете нешто што го слушате. Напишете книжевна критика - или нова книжевна класика - на тенката, лесна паметна тастатура.

 

iPadOS и апликации

iPadOS е моќен систем, лесен за користење веднаш штом ќе го вклучите. И со повеќе од милион апликации дизајнирани специјално за iPad, ќе ја најдете вистинската апликација за сè што ќе ви текне во App Store.

Amazon.com : Apple iPad 10.2" (Late 2019) 128GB, WiFi Only - Silver  (Renewed) : Electronics

Зошто iPad


Нема ништо како iPad.


Лесен за користење


Со iPad и неговиот голем екран со мулти-допир, правите сè едноставно и моќно.


Моќен


Работете со апликации како што се Microsoft Office, Adobe Photoshop или игри со супериорна графика со леснотија.◊ iPad е подготвен за сè.


Пренослив


Тенка, лесна и издржлива футрола. Брза Wi-Fi и мобилна мрежа и целодневно траење на батеријата.◊


Разновиден


Тоа е вашата тетратка, филмско студио, скенер, мобилна канцеларија и платно за сликање. Секогаш кога ви треба.

Buy 10.2-inch iPad Wi‑Fi 64GB - Space Gray - Apple

Гаранција 1 год.
Боја Сребрена
Бренд Apple
Модел на процесор Apple A13 Bionic (7 nm+)
Големина на екран 10.2 "
Број на јадра во процесорот 6
Оперативен систем iPadOS
RAM Меморија 3 GB
Резолуција на екран 2160 x 1620
Тип на екран IPS
Задна камера 8MP
приклучок Lightning
Предна камера 12MP
Мобилни податоци Не
Kапацитет на батерија 8557 mAh
Интерна меморија 64 GB
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!