text.skipToContent text.skipToNavigation

GORENJE NRS918FVX Side by side ЛадилникID EK000413467

GORENJE NRS918FVX Side by side ЛадилникID: EK000413467

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

74.990 ден

Цена
67.990 ден

GORENJE NRS918FVX Side by side Ладилник Енергетска класа: A+ Поставување: Самостоен Капацитет: 548l Димензии (ШхВxД): 91 × 179,1 × 64,...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
  • GORENJE NRS918FVX Side by side Ладилник
  • Енергетска класа: A+
  • Поставување: Самостоен 
  • Капацитет: 548l
  • Димензии (ШхВxД): 91 × 179,1 × 64,6 cm

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Сива

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Ногарки: 4

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 548 / 474 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 348 / 332 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 200 / 142 l

Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 5 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

NoFrost Plus

Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот

Диспанзер за ладна вода

Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз, Дробен мраз

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

2 сада за јајца (6×)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,10 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 400 kWh

Бучност: 43 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 91 × 179,1 × 64,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97,7 × 189,6 × 72,7 cm

Нето тежина на апаратот: 94 kg

Бруто тежина на апаратот: 103,3 kg

Код: 20004505

EAN Код: 3838782508714

Карактеристики

_products/features/icon - XtraSpace

XtraSpace

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на
Повеќе
Затвори
 
_products/features/icon - SensoTech

SensoTech

Напредна контрола преку ЛЕД дисплеј
Големиот и јасен ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола и прилагодување на температурата. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode можат да се активираат со едноставен допир. Во случај на ненадејно зголемување на
Повеќе
Затвори
 
_products/features/icon - Држач за шишиња

Држач за шишиња

Вистинско место за вашите шишиња и лименки
Со практичниот држач, вашите шишиња и лименки ќе бидат лесно достапни и нема да го зафаќаат просторот што сега можете да го користите за складирање други намирници.
 
 
 

NoFrost Plus

Нема повеќе досадно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, го спречува таложењето на мраз. Како резултат на тоа, нема да морате да го одмрзнувате замрзнувачот и неговиот простор за складирање ќе биде поефикасно
Повеќе
Затвори
 

MultiFlow 360°

Идеална микроклима на секоја полица
Системот за вентилација MultiFlow 360° рамномерно го дистрибуира воздухот во ладилникот за да обезбеди оптимална циркулација на воздухот и најдобри услови за чување на вашата храна.
 

InverterCompressor

Сигурен, тивок и долготраен
Инвертер моторот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи
Повеќе
Затвори
 

KitchenFit

Заводлив и софистициран изглед
Овој комбиниран фрижидер чија длабочина е еднаква на длабочината на работната површина, елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а притоа ќе има многу голем капацитет за складирање на храна.

HolidayMode

Режим на работа со кој ќе заштедите енергија
Режимот на работа HolidayMode ја прилагодува температурата во замрзнувачот и во ладилникот за да ја намали потрошувачката на енергија и да ја сведе на минимум, кога фрижидерот не се користи подолго време. На пример, кога ќе уживате во вашиот годишен одмор.
 

CrispZone

Голема фиока за овошје и зеленчук
Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашето овошје и зеленчук.
 

LedLight

Добро распоредено и економично
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и екстремно ефикасно осветлување, бидејќи има подолг животен век и троши значително помалку електрична енергија во споредба со конвенционалните светилки.
 

FastFreeze

Брзо замрзнување
Замрзнување на големи количини на храна? Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24 °C за да ги сочува минералите на храната и да го задржи нејзиниот квалитет. По приближно 26 часа, оваа функција автоматски се исклучува
Повеќе
Затвори
 

SuperSilent

Екстремно тивка работа
Овој фрижидер работи исклучително тивко до ниво на бучава што е еднакво на тивко шепотење на две лица. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и на иновативните решенија во системот за ладење.
 

Резервоар за вода

Уживајте во лесен пристап до коцки мраз без поврзување со довод на вода
Резервоарот за вода ви овозможува едноставно да правите мраз на вашиот Side by Side фрижидер без потреба да се поврзете со довод на вода, бидејќи овој голем резервоар за вода има капацитет до 4,5 литри вода.
 

Диспанзер за вода

Со диспанзерот, ладната вода секогаш ќе биде достапна
Избраните модели на комбинирани фрижидери на Gorenje се опремени со диспензер за вода. Иновативната предност на ова решение е тоа што не треба да го поврзувате фрижидерот со довод на вода.
 

 

тип на производ Ладилник
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Сива
Енергетска класа А+
Поставување на производот Самостоечки
Тип на производ Side by side
Начин на ладење No Frost
Висина 179.1 cm
Ширина 91 cm
Длабочина 64.6 cm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!