text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL V DESIGN 3,5kW инвертер клима уредIDEK000035577
37.777,00 ден
Нашата најниска цена
33.999,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 23.01.2019

VIVAX COOL V DESIGN 3,5kW инвертер клима уред ACP-12CH35AEVI Проверете зашто Vivax климите уредите се најпродавани во Хрватска. V дизајн серијата го претставува најдоброто и најквалитетното нешто штo Vivax може да ви го понуди од клима уреди во моно сплит изработка. Посебниот 3D инвертер, технологија што овозможува дополнителна заштеда на енергија, тивко работење и долготраен квалитет. Внатрешната единица има био филтер и ионизатор што го прави совршен за лица кој се осетливи на нечист воздух додека надворешната единица има греачи на компресорот и кондензаторот правејќи ја исклучително ефикасна во режимот на греење. 3D протокот на воздух овозможува стигање на воздух во секој агол од просторијата, а завршната обработка и квалитетот на изработка до последниот детал ќе ве остават без здив. Сето тоа во енергетска класа А++ за ладење и А+ за греење. Сакате ли во секој момент да го контролирате вашиот клима уред, достапна ви е оваа опција преку WiFi модулот со кој можете да ги проширите функциите на овој уред. Освен вклучување и исклучување преку мобилната апликација поставете и тајмер, дознајте доколку Вашиот клима уред троши повеќе енергија и во кој режим работи, дијагностицирајте ги потенциалните дефекти. Освен сите наброени предности овој уред Ви нуди со неговиот едноставен изглед да искочите од класичните клима уреди и да додадете уште еден естетски детал во Вашиот простор. Black Mirror внатрешната единица ќе ви донесе нова димензија во вашиот дом на кој нема да останете рамнодушни.
Капацитет на ладење (kW) 3,5
Капацитет на греење (kW) 3,8
Енергетска класа на ладење A+
Бренд Vivax
Гаранција 36mj
Тип на производ Клима