text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme 6S 4GB/64GB 90Hz црн смартфонIDEK000330754

Цена
11.690 ден
Бесплатна испорака
Realme 6S црн смартфон, 6,5" FHD+ 90Hz, 4GB/64GB, 48MP главна камера, Android 10.0 (Q).

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.04.2021

Realme 6s е совршен смартфон за оние кои не сакаат да се прилагодат ниту со стил ниту со спецификација. Овој преубав смартфон има 6.5“ екран кој има refresh rate 90 Hz што му дава флуидност. Совршен е за играње игри заради својата брзина на освежување на сликата, но исто така и за гледање на филмови поради одличната прегледност. Односот на екранот е неверојатни 90.5%!

Го покренува Helio G90T процесор кој е прилагоден за неверојатно гејминг искуство, а му помага и 4GB RAM меморијата. Овозможен е флуиден мултитаскинг, а HyperBoost начин на работа ги оптимизира перформансите на твојот телефон така да во секој момент имаш телефон прилагоден за твоите потреби.

Realme 6s претставува модерен и минималистички дизајн кој е отпорен на прскање и сите отвори на телефонот се посебно дизајнирани да би спречило продирање на вода низ нив. Тој модерен изглед е надополнет со Quad (4) камери од задната страна сместени во горниот лев агол. Ги предводи 48 MP главна камера која ти дава фотографии со врвна резолуција од 8000x6000 пиксели. Со неа доаѓа и ултра широкоаголна 8 MP камера, и две 2MP камери од кои едната има макро леќа, а другата има сензор за длабочина. Нека сјаат твоите фотографии!

Realme 6s има батерија со капацитет од 4300 mAh која подржува брзо полнење и подобрена ефикасност. Овој смартфон можете да го наполните до 100% за 55минути, што е неверојатно брзо со што ќе заштедите на време.

големина на екран 6.5 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+, 20x9 Corning Gorilla Glass 3, 90Hz освежување
задна камера четири камери -48 MP, f/1.8, 26mm + 8 MP, f/2.3 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP B/W, f/2.4
предна камера 16 MP, f/2.0
капацитет на батерија 4300 mAh
RAM Меморија 4 GB
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија да, до 256GB microSD
тип на процесор Mediatek MT6785 Helio G90T (12 nm) Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Висина 162.1 mm
Ширина 74.8 mm
Длабочина 8.9 mm
Останато Type-c, gaming процесор, 90 Hz освежување на екранот, 30W брзо полнење, 3 влеза за картичка (2 SIM + мемориска картичка)
Гаранција 2 год.
Боја Црна
Бренд Realme
Тип на производ Стандардни мобилни телефони