text.skipToContent text.skipToNavigation
Honor 8X 64GB Blue смартфонIDEK000080569
20.999,00 ден
Нашата најниска цена
13.590,00 ден
Honor 8X 64GB Blue смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 6.5", 2340 x 1080, Процесор: Octa-Core , Chipset Hisilicon Kirin 710 , CPU(4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 26.11.2019

Honor 8X 64GB Blue смартфон. HONOR е суббренд на HUAWEI. Спецификација: Екран: 6.5", 2340 x 1080, Процесор: Octa-Core , Chipset Hisilicon Kirin 710 , CPU(4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) GPU Mali-G51 MP4, Ram: 4GB/64GB, Android 8.1 (Oreo), Камери: Front Dual 20MP Pf/1,8, PDAF + 2 MP depth sensor, Features LED flash, panorama, HDR, Video 1080p@30fps, Селфи камера: Single 16 MP, f/2.0, Features HDR, Video 1080p@30fps,WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2, A2DP, LE, aptX, GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, USB microUSB 2.0, USB On-The-Go, Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Батерија Non-removable Li-Po 3750 mAh, димензии: 160,4 х 76,6 х 7,8mm. Гаранција:24 месеци

Бренд HONOR
Тип на производ Мобилен телефон